Hugo Troll Race 2 – kiedy Scylla zrozumie, że Hugolina jest nietykalna?!

0
2988

Od dawien dawna Scylla porywa ukochaną trolla Hugo, a my staramy się pomóc mu w opałach. Kiedyś wystarczyło wdrapać się na drzewo, pokonać trasę hugokopterem albo dosiąść strusia i minąć wszystkie napotkane przeszkody. Teraz trzeba umieć kierować starym wagonikiem, a do tego… zresztą, jak zagracie w Hugo Troll Race 2, to wszystkiego się dowiecie!

Scylla jest przebiegła i zawsze wie, kiedy zaatakować swojego największego wroga. Tym razem nasz przyjaciel z długaśnymi uszyskami napotyka na problemy w trakcie swojej pracy na kolei. Żona odpoczywa na hamaku, a chwilę później znika. Znalezienie jej tym razem nie będzie jednak takie proste, bo tak naprawdę nie wiadomo, gdzie szukać. Trzeba za to uciekać od przeciwniczki, ponieważ nie wiadomo, co jeszcze może wymyślić!

hugo1

Celem – oczywiście – jest uratowanie ukochanej. Szkoda tylko, że Hugo Troll Race 2 jest endless runnerem, a więc nie ma takiej możliwości, by dotrzeć do mety. Mimo to, nie można się poddawać, dlatego cała zabawa polega na śrubowaniu rekordów. Każdy przebyty metr przybliża nas do nowego „besta”, a jednocześnie jest okazją do wykonywania przygotowanych zadań.

Misje poboczne to coś więcej, niż niepotrzebny dodatek. Dzięki nim mniej się nudzimy, a poza tym pozwalają nam na zdobywanie coraz to lepszych mnożników zdobywanych punktów. Podobną rolę pełni wirtualna waluta, tyle że zamiast w osiągnięciach, pomaga w kupowaniu nowych bohaterów, power-upów oraz maszyn.

hugo

Gra Hugo Troll Race 2 jest całkiem fajna. Nie można jej niczego zarzucić w kwestii grafiki czy dźwięków, ale trudno nie zauważyć, że jest klonem Subway Surfers. Powiecie, że to klasyk, na którym opiera się wiele runnerów – zgoda. Nie oznacza to jednak, że trzeba kopiować 80 procent zawartości, decydując się tylko na drobne zmiany, prawda?

Mógłbym pobawić się w gbura i powiedzieć, że Hugo Troll Race 2 to beznadziejna podróbka, na którą nie warto zwracać uwagi. Nie zamierzam tego robić. Mam duży sentyment do trolla z Polsatu, a poza tym świetnie się przy tym tytule bawiłem. Na pewno szybko go nie odinstaluje. Dobry runner zawsze się przydaje! 🙂