Hubble Bubbles – bańki mydlane w kosmosie

0
660

Czy wiecie do czego mogłyby przydać się w przestrzeni kosmicznej bańki mydlane? Jeżeli nie, prawdopodobnie nie mieliście jeszcze okazji sprawdzić polskiej gry autorstwa studia Hamster On Coke o nazwie Hubble Bubbles, którą pobrać można (a nawet powiedziałbym, że trzeba!) z Google Play całkowicie za darmo.

Hubble Bubbles głównym bohaterem jest sympatycznie wyglądający zielony ludek, który przemierza Wszechświat w najprawdziwszej bańce mydlanej. Jego celem jest pokonanie jak najdłuższego dystansu liczonego w latach świetlnych, a osobą pomagającą mu w realizacji wspomnianego zadania jesteśmy my, czyli mówiąc inaczej – gracze.

Rozgrywka w produkcji polskiego studia Hamster On Coke polega na odbijaniu bańki z wirtualnym astronautą od innych nadmuchanych elementów. Można więc powiedzieć, że w tym wypadku nie kierujemy bezpośrednio główną postacią, a mamy jedynie wpływ na jej ruchy. Według mnie, to dosyć dobra wiadomość. Wreszcie można spróbować sił w czymś zupełnie innym.

Niestety, autorzy Hubble Bubbles zapomnieli o tutorialu. Widocznie doszli do wniosku, że lepiej będzie jak każdy sam dojdzie, do czego służą części wirtualnego świata. Jest to całkiem mądre podejście, które mnie osobiście bardzo się podoba. Wiem jednak, iż w tej kwestii należę do grona nielicznych osób, tak więc brak samouczka muszę zaliczyć do grona minusów. Ot, taka moja mała solidarność z większością graczy.

Ogólnie rzecz biorąc, opisywana gra potrafi wciągnąć. W pierwszej chwili myślałem, że spędzę z Hubble Bubbles maksymalnie 5 minut, tymczasem po kwadransie w ogóle nie miałem dosyć. Denerwowały mnie nieco reklamy oraz ciągłe przypominanie o tym, że mogę kupić płatną wersję, ale poza tym nie mam się do czego przyczepić.

Kwestię sterowania rozwiązano w dosyć typowy sposób. Bańkami poruszamy, dotykając ekranu, a to oznacza, że nie mamy do dyspozycji żadnych wirtualnych przycisków. Jak dla mnie, jest to bardziej zaleta, aniżeli wada.

Sporym minusem jest natomiast brak jakichkolwiek gadżetów oraz wirtualnej waluty. Uważam, że tego typu dodatki świetnie mobilizują do gry. Lubię, kiedy mogę sobie zebrać trochę pieniążków i wydać je na jakiś strój dla bohatera albo coś podobnego. Nie obraziłbym się też na power-upy. Niestety, – poza spowalniaczem czasu – nic z tych rzeczy nie udało mi się w Hubble Bubbles spotkać.