Hot Donut – latający Super-Pączek! [VIDEO]

0
1240

Każdy z Was na pewno wie, czym są donuty i do czego służą (oraz co robią z ludzkim ciałem). Czy zdawaliście sobie jednak sprawę, że nie wszystkie smakowite „oponki” stworzone są do tego, by były skonsumowane przez człowieka? Jeśli nie, gra o nazwie Hot Donut zmieni Wasze podejście do pysznych pączusiów sprzedawanych w cukierniach.

Nikogo z Was z pewnością nie zdziwi fakt, że głównym bohaterem gry Hot Donut jest tytułowy donut, czyli – jak to mówi moja babcia – pączek z dziurką w środku. Wspomniany smakołyk nie jest zwykłym przedstawicielem swojego gatunku, lecz czymś w rodzaju naszego Super-Mana. Ubrany jest w pelerynę i posiada super moce. Wprawdzie nie pomaga światu w zwalczaniu zła, jednak pozwala nam dobrze się zabawić. I chyba to jego najważniejsza cecha.

Rozgrywka w opisywanej produkcji polega na kierowaniu uzdolnionym pączkiem w taki sposób, by ten „ślizgał” się między pagórkami. Sprawa jest prosta do wytłumaczenia. Jeśli chcemy, by nasz bohater latał, przytrzymujemy ekran. Decydując się na spadek z wysokiej odległości – robimy odwrotnie. Na pewno mieliście już do czynienia z tego typu rozgrywką, tak więc nie ma sensu dłużej pisać na ten temat.

To, co wyróżnia Hot Donut na tle innych podobnych gierek, to przede wszystkim tryby zabawy. W tym przypadku nasze główne zadanie nie polega bowiem na biciu rekordów dystansowych, lecz na kończeniu poszczególnych etapów. Do przejścia jest w sumie kilkadziesiąt leveli usytuowanych w różnych miejscówkach. Na nudę narzekać więc nie można.

Poza rozgrywką typowo nastawioną na zabawę w pojedynkę autorzy Hot Donut przygotowali w swoim dziele również coś dla miłośników Multiplayera. Mierzymy się w nim z innymi graczami, starając się w jak najszybszym czasie przekroczyć linię mety. Mimo że apka wydawała mi się mało popularna, w ciągu dnia ani razu nie miałem problemu, aby znaleźć ludzi chętnych do rywalizacji.

Z racji tego, że zdobywamy w apce kryształy, znalazło się w niej miejsce również dla wirtualnego sklepiku. Co możemy w nim kupić? Oczywiście, wszelkiej maści power-upy oraz nowe stroje dla naszego pączkowego przyjaciela.

Zawsze jestem wobec Was szczery i tym razem także nie zamierzam robić wyjątku. Hot Donut pod względem graficznym absolutnie mi się nie spodobało. Według mnie, apka prezentuje się dość amatorsko. Mimo że jest kolorowa, brakuje w niej czegoś szczególnego, co mogłoby wywoływać efekt „WOW!”.