Horse Haven World Adventures – koński raj dla fanów Ubisoftu

0
1072

Studio Ubisoft nie przestaje zaskakiwać. Nie dość, że niedawno wypuściło na rynek mobilnego runnera, to w tym tygodniu pochwaliło się swoją nową produkcją, która jest… strategią w świecie koni. Trzeba przyznać, iż znany producent apek robi wszystko, by ludzie przestali go kojarzyć tylko z jednym gatunkiem zabawy. Pozostaje jednak zadać sobie pytanie, czy aby na pewno Horse Haven World Adventures to coś, czym warto się zainteresować?

Historia towarzysząca rozgrywce w Horse Haven World Adventures jest całkiem klasyczna i przewidywalna. Otóż pewnego dnia, nie wiedzieć czemu i nie wiedzieć jak, docieramy do farmy, z której musiała wyjechać nasza ciotka. Oczywiście, nikt inny poza nami nie jest w stanie zaopiekować się jej majątkiem, dlatego nagle spada na nas sporo obowiązków. My jednak nie tylko chcemy się opiekować, lecz również stworzyć coś własnego. I właśnie dlatego w opisywanej produkcji skupiamy się nie tylko na pielęgnowaniu koni czy też podlewaniu kwiatków.

Zabawa w Horse Haven World Adventures przypomina tę z popularnych strategii, w których zajmujemy się uprawą roślinek. Jak doskonale zdajecie sobie pewnie sprawę, tym razem zamiast jabłuszek czy buraków zajmujemy się przede wszystkim opieką nad końmi. Nie oznacza to jednak wcale, że w samej grze nie przychodzi nam sadzić kukurydzy i innych przysmaków z tradycyjnego rancza.

Każdego czworonożnego pupila możemy po swojemu nazwać, a następnie karmić. Wiadomo, że tylko zadbany i najedzony konik jest w stanie cieszyć się swoim żywotem, dlatego też w Horse Haven World Adventures ani przez chwilę nie możemy zapominać o potrzebach zwierzaków. Na szczęście, obowiązki to tutaj nie wszystko – dostajemy też okazję, między innymi, do personalizacji podopiecznych.

W grze staramy się o zdobycie jak najwyższego poziomu doświadczenia. Pozwala nam to na efektywniejsze i efektowniejsze rozbudowywanie farmy, a więc innymi słowy po prostu stwarza większe możliwości. Kolekcjonowanie punktów EXP odbywa się na wiele sposobów, ale najpopularniejszy z nich to ten, który polega na wykonywaniu zadań pobocznych.

Ubisoft zrobił grę bardzo podobną do konkurencji, tak więc nie wiem do końca, czy warto chwalić go za oprawę graficzną i dźwiękową. Chcę natomiast napisać po raz kolejny, żebyście uważali na mikropłatności. Te – niestety – w Horse Haven World Adventures również występują, a gra skonstruowana jest tak, że po pewnym czasie pieniążki zaczynają nie starczać na zwykłe potrzeby i dodatkowe płatności wydają się niemalże koniecznością.