Horde of Heroes – pikselowy RPG-ek z gatunku… match-3

0
636

Gry z gatunku match-3 to z pewnością dla każdego z Was przede wszystkim synonim łamigłówkowych układanek. Niekoniecznie jednak łączenie ze sobą takich samych elementów musi oznaczać jedynie wyzwanie dla naszego umysłu. Bardzo dobrze udowadnia to jedno z nowszych dzieł studia Noodlecake Studios pod tytułem Horde of Heroes, o którym chciałem Wam dzisiaj napisać nieco więcej, niż tylko kilka zdań.

Gdybym nie czytał opisu aplikacji w Google Play ani też nie przeglądał screenów, prawdopodobnie instalując  Horde of Heroes nie miałbym pojęcia jaką dokładnie grę pobieram. Bo choć uzbrojony rycerz w ikonce zazwyczaj zwiastuje fajną zręcznościówkę albo RPG-a, to już kolorowe kosteczki z różnymi symbolami – wręcz przeciwnie.

h1

Na szczęście, nie trzeba zbyt długo czekać, aby dowiedzieć się większości rzeczy na temat opisywanej produkcji. Autorzy  Horde of Heroes postanowili swoje dzieło wyposażyć w bardzo fajne intro, które w postaci animowanego filmiku ukazuje nam losy pewnego wojownika, który walczy z wielkim stworem na polu pełnym kolorowych kwadracików. Wystarczy poświęcić kilka sekund i wszystko staje się jasne – najnowsza gra od Noodlecake Studios to nic innego jak przedstawiciel gatunku match-3. No, może nie do końca.

W grze przychodzi nam wcielić się w postać rycerza. Nikt nie narzuca nam wyglądu głównego bohatera ani też jego imienia. Sami możemy podjąć decyzję w obu tych kwestiach. Kiedy już przebrniemy przez „formalności”, pozostaje nam ruszyć do walki. Mobilizuje nas do niej przede wszystkim pikselowy król pewnej wirtualnej krainy. To on zleca nam kolejne zadania i – rzecz jasna – wynagradza różnego rodzaju fantami zamkniętymi w drewnianych skrzyniach.

W każdej planszy – bez względu na to, z czym przychodzi nam się zmierzyć – staramy się pokonać naszego przeciwnika, zanim ten wykończy nas na amen. Zadanie można wykonać prawidłowo tylko w jeden sposób – łącząc ze sobą takie same elementy znajdujące się na planszy. Warto jednak wspomnieć, że nie każdy z nich oznacza atak. Czerwone klocki odpowiadają za działania typowo ofensywne, jednak już zielone stworzone są przede wszystkim do tego, by odnawiać nam życia.

h2

Tak jak już wspomniałem, w  Horde of Heroes za każdy wygrany pojedynek otrzymujemy nagrodę. Zazwyczaj jest to skrzynia, w której znaleźć możemy nowe itemki dla naszego bohatera. Nie muszę chyba pisać, że to właśnie dzięki zdobytym przedmiotom nasza postać może pochwalić się dużo lepszymi umiejętnościami ataku oraz obrony.

Oprawa graficzna zastosowana w apce ciut mnie zaskoczyła. Filmik wstępny absolutnie nie wskazywał na to, że  Horde of Heroes będzie typowo pikselową produkcją. Jak pewnie się domyślacie, mnie to absolutnie nie przeszkadza.