Hoppy Frog 2 – zwariowana zabawa w świecie zwierzaków

0
661

Nie kojarzę pierwszej części, ale po kilkudziesięciu minutach spędzonych z Hoppy Frog 2 absolutnie tego nie żałuję. Czy to ma oznaczać, że opisywana przeze mnie gierka nie jest godna zainteresowania? Wszystko zależy od tego, co lubicie. Jestem jednak przekonany, że znajdą w niej coś dla siebie jedynie ci, co… przepadają za skaczącymi żabami.

Autorzy gierki Hoppy Frog 2 chcieli nam za wszelką cenę udowodnić, że świat żab nie jest tak nudny, jak mogłoby nam się wydawać. W tym celu postanowili wyposażyć głównego bohatera w koronę, natomiast do otaczającego go świata dodali przeróżnych, niekoniecznie pasujących do siebie, elementów.

hoppy

Nietrudno spotkać tutaj rekina jeżdżącego sobie na hulajnodze, pająków oraz zapadających się platform, wiszących sobie w powietrzu. Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że Hoppy Frog 2 w żaden sposób nie przekonało mnie do swoich racji. Ba, powiem więcej – teraz jestem już święcie przekonany, że żaby mają wyjątkowo monotonne życie.

Rozgrywka dostępna w Hoppy Frog 2 jest na tyle nieskomplikowana, że nie potrzeba długich instrukcji, aby wszystko w niej zrozumieć. Po prostu w grze otrzymujemy do dyspozycji skaczącego płaza, a naszym zadaniem jest wykonanie skoków z platformy na platformę. Oczywiście, każdy udany ruch to jeden punkt. Im więcej ich uzyskamy, tym lepiej dla nas samych oraz osobistej satysfakcji.

hoppy1

Podczas zabawy zdobywamy złote muchy. To one są wirtualną walutą w Hoppy Frog 2, a co za tym idzie – możemy dzięki nim kupować sobie rozmaite dodatki. No, może z tą rozmaitością to lekka przesada, gdyż w wirtualnym sklepiku spotkać można jedynie nowych bohaterów – Frankensteina, zwykłego budowlańca i tym podobnych.

Sterowanie i grafika zastosowane w Hoppy Frog 2 to absolutny standard nad standardy. Wszystkie ruchy wykonujemy, „tapając” w ekran, natomiast wirtualny świat stworzony na potrzeby gry zbudowany jest z ogromnej ilości pikseli, które widać bardzo wyraźnie na każdym możliwym kroku.

Poza dość nudną zabawą, w opisywanej apce nie spodobało mi się jeszcze co innego – reklamy. Nawet jak na bezpłatną gierkę, jest ich – moim zdaniem – zdecydowanie za dużo.