Hopeless: The Dark Cave – czy boisz się ciemności?

1
683

Jeżeli baliście się w dzieciństwie ciemności, potworów pod łóżkiem i innych wytworów kilkuletniego umysłu, gra o nazwie Hopeless: The Dark Cave pozwoli Wam wrócić do tamtych czasów. Tym razem jednak nie tylko będziecie mogli odczuć strach, lecz także frajdę z zabijania każdego złego stwora, jaki tylko się do Was zbliży!

Głównymi bohaterami Hopeless: The Dark Cave są dziwne, żółte istotki przypominające na pierwszy rzut oka ziarnka kukurydzy. Akcja rozgrywa się w ciemnej jaskini, gdzie na wspomniane postaci napadają złowrogie potwory o wielkich zębiskach i owłosieniu sto razy większym niż u emeryta płci męskiej. Na czym polega nasze zadanie? Musimy niszczyć każde monstrum, jakie pojawi się w zasięgu naszego wzroku. Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, a wszystko przez panujące w grze ciemności.

cave

Podczas rozgrywki nie tylko pokonujemy wrogów, lecz także przychodzi nam przygarniać do głównego bohatera jego kolegów. Za każdego nowego rekruta otrzymujemy dodatkowe punkty. Powiększenie załogi nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. A to dlatego, że kiedy przyzwyczaimy się do zabijania wszystkich w zasięgu naszego wzroku, bardzo łatwo jest o pomyłkę i zgładzenie niewłaściwej jednostki.

Mimo że w Hopeless: The Dark Cave chodzi głównie o śrubowanie własnych rekordów punktowych, ludzie z Upopa Games pokusili się o stworzenie wirtualnego sklepiku. Co najważniejsze, możemy w nim robić zakupy bez konieczności wydawania prawdziwych pieniędzy. Wirtualną walutą są tylko i wyłącznie osiągane przez nas rezultaty.

cave1

Oczywiście, w grze mikropłatności występują. Za „dolce” możemy kupować zapasowych bohaterów, których w trudnych momentach możemy wykorzystać w walce z potworami. Za 200 ziarenek kukurydzy (spodobało mi się to określenie!) trzeba zapłacić niecałe 5 dolarów, co nie jest jakąś bardzo wygórowaną ceną.

Jeśli chodzi o oprawę audiowizualną, w Hopeless: The Dark Cave wszystko prezentuje się bardzo dobrze. Mimo że gra osadzona jest w mrocznym świecie, jest na swój sposób barwna i humorystyczna. Z racji tego, że zastosowane w niej sterowanie nie jest skomplikowane, uważam, iż mogą śmiało wypróbować ją także dzieci. Zabijanie potworów w ciemności może bardzo pomóc im w zwalczaniu lęku.