Hopeless: Space Shooting – przetrwasz czy dasz się pokonać?

0
625

W ciemnościach trudno jest odróżnić sojusznika od wroga. Gra Hopeless: Space Shooting pomoże Wam zdobyć tę umiejętność i wymusi sprawne myślenie do ostatniej kropli wirtualnej krwi. Jeżeli kosmiczne strzelanie jest tym, co Was ekscytuje, nowość studia Upopa Games raczej nie ma prawa Wam się znudzić, a już na pewno nie powinna się nie spodobać.

Hopeless: Space Shooting to gra, w której mamy do dyspozycji cztery etapy. W każdym z nich nasze zadanie polega na zdobywaniu punktów lub – jak kto woli – biciu uzyskiwanych rekordów. Zabicie wroga nie tylko zwiększa dorobek na koncie, lecz również poprawia stan majątku składającego się z mobilnych złotych monet. Gdyby nie kilka istotnych elementów rozgrywki, bez problemu mógłbym w tym momencie zakończyć opis tego dzieła.

Jako że akcja produkcji rozgrywa się w dalekim Wszechświecie, a dokładniej na jakiejś tajemniczej planecie, nie wszystko w Hopeless: Space Shooting sprzyja osiąganiu dobrych rezultatów. Po pierwsze – jako gracze strzelamy malutkimi istotami wyposażonymi w potężne bronie i po drugie – nie mamy pełnego wglądu na całość planszy. Panująca ciemność pozwala nam jedynie na dostrzeganie skrawka pola gry, tak więc musimy bacznie się przyglądać całemu otoczeniu.

Napis „Game Over” pojawia się na ekranie w przypadku, gdy z brygady „tych dobrych” zniknie ostatnia walcząca istota. Grono sojuszników może się w trakcie gry powiększać, ale tylko pod warunkiem, że nie pomylimy przyjaciela z wrogiem. Kiedy bowiem nastawiamy się na to, że z ciemności wyskoczy jakiś zły osobnik, automatycznie możemy pociągnąć za spust w najmniej oczekiwanym momencie.

Osiągane przez nas wyniki umożliwiają zdobywanie wyższych poziomów doświadczenia. Te ostatnie są o tyle istotne, że pozwalają na odblokowywanie nowych etapów oraz dają okazję do tego, by w szybszym tempie zdobywać więcej pieniążków. Wirtualna waluta – oczywiście – przydaje się do zakupu nowych broni, ale to już z pewnością jest standard, o którym nie trzeba pisać.

Nie powiedziałbym, że Hopeless: Space Shooting oferuje zabawę na wiele długich godzin. Mimo wszystko, uważam, iż jest to bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy w ciągu dnia lubią raz na jakiś czas trochę się „odmóżdżyć”.