Honeycomb Home – wszystko pod ręką

0
792

Chcieliście kiedyś w szybkim tempie dotrzeć do galerii zdjęć w smartfonie albo jakiejś swojej ulubionej gry, ale – jak na złość – pożądana przez Was funkcja zaginęła w akcji? Znam ten ból. Na szczęście, istnieją na tym świecie sposoby, aby poradzić sobie z sytuacjami podobnymi do tej, którą Wam przytoczyłem. Jakiś czas temu odkryłem, na przykład, apkę o nazwie Honeycomb Home i co tu dużo mówić – po prostu mnie zauroczyła!

Dzięki aplikacji Honeycomb Home możemy wyposażyć naszego Androida w ciekawy skrót przenoszący nas do swego rodzaju ekranu głównego, w którym występują gry, programy, a także kontakty zapisane w naszej książce telefonicznej. Nie wybiegajmy jednak za bardzo do przodu. Bo zanim opowiem Wam w jaki sposób dokładnie działa opisywana aplikacja, chciałem wspomnieć nieco o jej instalacji i przystosowywaniu.

Honeycomb Home to niewielki program, dzięki czemu jego pobieranie oraz umieszczanie w pamięci smartfona zajmuje dosłownie chwilkę. Równie szybko można uporać się w nim z dostosowywaniem funkcji, czyli inaczej mówiąc wyborem apek, gier oraz funkcji, do których chcemy mieć szybki dostęp.

Na samym początku przychodzi nam zdecydować o tym, do kogo najczęściej dzwonimy. Program na podstawie spisu połączeń wyświetla nam kilka propozycji, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić w zbiorze ulubieńców osobę, która jest bliska naszemu sercu, mimo że słyszymy się z nią raczej dosyć rzadko.

Po wyborze kontaktów przychodzi pora na funkcje takie jak: włączenie i wyłączanie Wi-Fi, ustawienia jasności, aktywowanie GPS-a czy też uruchamianie trybu samolotowego. Tutaj także mamy spore pole do popisu. Jeśli mamy na to ochotę, nie musimy w ogóle korzystać z dostępnych opcji albo też włączyć wszystkie, które występują. Pamiętajcie jednak, że Honeycomb Home powstał po to, aby ułatwiać pracę ze smartfonem, a nie ją utrudniać.

on

Jeśli chodzi o skróty do gier i programów, ograniczenia również nie istnieją. Każda aplikacja zainstalowana w urządzeniu jest przez program odnotowywana, co pozwala nam na dodawanie do Honeycomb Home nawet dopiero co pobranych produkcji.

Jak w praktyce działa apka z tego wpisu? Dodaje do pulpitu półprzezroczystą ikonkę, która po dotknięciu odsyła nas do „plastrów miodu” z wybranymi przez nas elementami. Warto wspomnieć, że program działa także na zablokowanym ekranie, co pozwala nam na naprawdę ekspresowe wykonywanie połączeń czy uruchamianie aparatu.

Honeycomb Home jest dostępny w Google Play za darmo. Mimo to nie wyświetlają się w nim reklamy i nie jest na nas nałożony jakikolwiek limit.