Hipster Zombies – hipstery, módlcie się o życie!

0
631

Nie zamierzam w tym wpisie nikogo krytykować w kwestii stylu życia. Czy ktoś jest hipsterem, czy nie – jest to jego osobista sprawa. Jeżeli jednak znajdzie się wśród Was ktoś, kto wyjątkowo nie darzy sympatią wspomnianej przeze mnie subkultury, bez dwóch zdań powinien zainstalować na swoim smatfonie produkcję o nazwie Hipster Zombies.

W grze Hipster Zombies opisywana jest historia, w której to hipsterzy z całego świata zamieniają się w zombie. Wcielamy się tutaj w postać wiernego dresiarza o ciemnej skórze, który przysłonięty kapturem chce zrobić to, o czym dawno marzył – zabić każdego, kto chodzi w dziwnych kanciastych okularach oraz ubiera się tak, jakby u niego w domu brakowało luster.

hipster

Produkt studia Sharkbomb Studios to nic innego jak kolejny tower defense. Tutaj jednak nie bronimy żadnego zamku, a jedynie życia głównego bohatera. Bronie dostępne w grze również do standardowych nie należą. Mamy tutaj, między innymi, pistolet na puszki, okulary, fajki, płyty winylowe czy też maszyny do pisania. Jednym słowem – pełna oryginalność.

Gra pozwala nam odwiedzić kilka wirtualnych miejscówek osadzonych w dużym mieście. Do odblokowania kolejnej planszy nie wystarczy ukończenie poprzedniej. Potrzeba zaliczenia odpowiedniej ilości zgonów (tak, wiem, że kojarzy się to alkoholowo!) naszych wrogów. Ostatni level można zdobyć dopiero wtedy, gdy na naszym koncie pojawi się prawie 12 tysięcy zabitych. Dużo, prawda?

hipster1

Choć z pewnością Hipster Zombies może co niektórych urazić, moim zdaniem gra została przygotowana bardzo solidnie. Abstrahując od tego czy lubię tych hipsterów, czy też nie – uważam, że zabijanie ich zombiakowych wirtualnych wcieleń jest naprawdę dobrą zabawą, która w połączeniu z miłą dla oka oprawą graficzną i sensownymi dźwiękami daje naprawdę świetną mieszankę.

Niestety, nie mogę nie wspomnieć o mikropłatnościach. W Hipster Zombies jest szybki sposób na doładowanie konta ogromną ilością wirtualnych monet służących nam jako środek do ulepszenia broni. Wystarczy kupić odpowiedni pakiet za prawdziwą kasę i już po chwili możemy chwalić się maszynami do zabijania zupgrade’owanymi na maksa. Dobrze chociaż, że przy odrobinie wysiłku nie jesteśmy w ogóle zmuszani do sięgania po portfel.