Hill Climb Racing – jazda pod górkę

2
1799

Wielu z Was używa z pewnością na co dzień wyrażenia „kombinować jak koń pod górę”. Nie wiecie jednak, że wśród wszystkich istot na świecie to nie koń, lecz Newton Bill z Hill Climb Racing robi najwięcej, by dostać się na sam szczyt pagórkowatego miejsca.

hill

Główną postacią gry Hill Climb Racing  jest wspomniany wyżej pan o imieniu Newton, który postanawia samochodem… dostać się na Księżyc. Cel do zrealizowania raczej trudny, lecz – oczywiście – nie niemożliwy. Nie obędzie się jednak bez wielu podejść pod różnego rodzaju pagórki i inne twory natury, z których został zbudowany wirtualny świat w grze.

Rozgrywka w produkcji przypomina niezwykle popularną swego czasu Elastomanię. Cała zabawa polega na jeżdżeniu przed siebie po krętych terenach i robieniu wszystkiego, by nasz bohater nie przekręcił się do góry nogami. W porównaniu z podanym wcześniej klasykiem, w Hill Climb Racing w trakcie podróży musimy zwracać uwagę nie tylko na same przeszkody, lecz również dbać o odpowiednią ilość paliwa oraz zbierać złote monety.

hill1

Wirtualna waluta w grze – wbrew temu, co może Wam się  wydawać – nie jest tylko i wyłącznie „załataj-dziurą”, która ma dodać rozgrywce dodatkowego smaczku. Za monety zebrane w trakcie podróży możemy kupować dodatki dla naszej postaci, a raczej jej pojazdu – ulepszać możemy zawieszenie, opony, silnik, a także napęd na cztery koła.

Sterowanie w Hill Climb Racing nie byłoby możliwe bez wirtualnych przycisków będących odwzorowaniem pedałów w samochodzie. Jeśli chodzi o aspekt graficzny, gra nie wygląda tak dobrze, jak niektóre produkcje dostępne w Google Play. Patrząc jednak na to, jak dużą popularnością się ona cieszy należy dojść do wniosku, że ludziom dość słaby wygląd absolutnie nie przeszkadza.

Google Play: Pobierz Hill Climb Racing za darmo