Highway Sprinter – omijaj, wyprzedzaj i pędź jak Kubica!

0
570

Z racji tego, że mamy dzisiaj światowy dzień bez samochodu, postanowiłem w ciągu dnia nie przedstawiać Wam gier wyścigowych, tak aby nie kusiło Was wypróbowanie na prawdziwej ulicy umiejętności zdobytych w wirtualnym świecie. Niestety (albo „stety”),  poniedziałek dobiega już końca. Śmiało możecie zatem pobrać na swój telefon grę Highway Sprinter i jutro z samego rana dać się ponieść motoryzacyjnej fantazji!

W opisywanej w tym wpisie grze nie znajdziecie żadnych nowoczesnych, superszybkich samochodów. Brakuje tutaj Porsche, Ferrari oraz innych nowoczesnych cudów współczesnej motoryzacji, jednak nie oznacza to, że nie możemy sobie poszaleć na drodze. Wręcz przeciwnie. Nie dość, że jesteśmy w stanie rozwijać zawrotne prędkości, to jeszcze dostajemy szansę do sprawdzenia się w roli fajnych, niemalże zabytkowych aut.

Jakie pojazdy przygotowali dla nas twórcy Highway Sprinter? Modele nie zostały podane, ale jeżeli interesujecie się samochodami, na pewno nie będziecie mieć tutaj problemów ze znalezieniem znanych modeli Chevroleta oraz Mercedesa. Oczywiście, nie będziecie mogli z każdego z nich skorzystać od razu. Na zdobycie dowodu rejestracyjnego danej bryczki trzeba sobie zapracować. A dokładniej rzecz biorąc, trzeba zrobić wszystko, aby zdobyć określoną liczbę wirtualnych dolców.

Monety zdobywane w grze służą nie tylko do kupowania nowych samochodów. Dzięki nim jesteśmy w stanie także zwiększać osiągi, ulepszać hamulce oraz zmieniać zawieszenie. Jeśli chodzi o czysto wizualne opcje, udostępniono nam zaledwie malowanie karoserii oraz szyb. Szkoda, że tylko tyle, choć z drugiej strony nie wiem, czy zniósłbym kolejny wiejski tuning na ekranie smartfona.

Rozgrywka oferowana w Highway Sprinter nie jest niczym szczególnym. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Naszym celem w grze jest bowiem uciekanie na autostradzie przed policją, a więc typowy standard nad standardy. Warto jednak wspomnieć, że zrealizowanie celu wcale nie jest proste, gdyż ruch na drodze jest naprawdę spory, a do tego kierowcy poruszają się tu w miarę inteligentnie, co na pewno nie pomaga.

Moim zdaniem, w opisywanej gierce kuleje nieco sterowanie. To że kierujemy pojazdem za pomocą akcelerometru, a gaz dodajemy dotykając ekranu nie ułatwia nam poruszania się po szosie. Do wszystkiego można się jednak przyzwyczaić, co na pewno doskonale wiecie.