Heroes vs Monster – Final Fantasy? A co to takiego było?

0
652

Graliście kiedyś w którąkolwiek z części serii Final Fantasy? Zrywaliście dla niej noce, aby tylko szybciej od kolegi pokonać danego bossa albo zdobyć niezwykle efektywną umiejętność? W takim razie na pewno zastanawialiście się nieraz nad pobraniem jej mobilnej wersji. A że ta kosztuje grubo ponad 30 złotych, prawdopodobnie zawsze sobie odpuszczaliście. W tym przypadku jednak nie powinniście. Wprawdzie nie opiszę dla Was żadnego z dzieł SQUARE ENIX, ale zaprezentuję dla nich bardzo ciekawą alternatywę dostępną w Google Play pod nazwą Heroes vs Monster.

Heroes vs Monster przychodzi nam towarzyszyć grupce śmiałków, która postanawia wyruszyć w podróż swojego życia, by stawić czoła wszelkiego rodzaju niebezpiecznym stworzeniom żyjącym na naszej planecie. Co musimy w grze robić? Przede wszystkim zabijać napotkane przez głównych bohaterów potwory, za które zdobywamy punkty doświadczenia oraz bronie specjalne.

Wirtualny świat stworzony na potrzeby gry przedstawiony jest w formie mapki, na której zaznaczone są punkty symbolizujące miejsca z bossami. Oczywiście, nie tylko najbardziej wymagających rywali przychodzi nam pokonywać. Najczęściej mierzymy się ze zwykłymi „pachołkami”, którzy – wbrew pozorom – także potrafią nieźle nas pokaleczyć.

Na samym początku nasza grupka bohaterów składa się z dwóch śmiałków. W trakcie walk możemy jednak rekrutować nowych towarzyszy, dzięki czemu w szybki sposób jesteśmy w stanie dorobić się nawet czteroosobowej brygady. Wbrew pozorom, kompletowanie załogi nie jest łatwą sprawą. Trzeba bowiem załatwić sobie nie tylko silnego wojownika, lecz również leczącego nas czarodzieja oraz kogoś, kto świetnie operuje bronią dystansową.

System walki w Heroes vs Monster wygląda bardzo podobnie do tego, z którym mamy do czynienia w Final Fantasy. Z tą różnicą, że tutaj nie mamy wyraźnych podziałów na rundy. Mamy natomiast ogromną ilość skilli oraz itemków do zdobycia, co – nie powiem – bardzo urozmaica rozgrywkę i sprawia, iż nie staje się nudna nawet po kilkudziesięciu minutach spędzonych nad ekranem smartfona.

Nie lubię wychwalać wszystkiego, co popadnie ani też generalizować w kwestii grafiki. Tym razem jednak postanowiłem zrobić wyjątek. Uważam, że Heroes vs Monster prezentuje się pod względem audiowizualnym bardzo bardzo. Osobiście widziałbym ją w nieco bardziej pikselowym wydaniu, choć i to, które jest przypadło mi do gustu.