Heroes Charge – waleczna panda i jej zadziorna załoga [VIDEO]

0
1801

Heroes Charge jest grą, która wzoruje się na klasycznej rozgrywce, jednak mimo wszystko nie brakuje w niej elementów nieco bardziej współczesnych. Choć początkowo nie byłem przekonany co do tego, czy waleczna panda jest w stanie zaspokoić moje potrzeby, kilka minut spędzonych z produkcją studia uCool wystarczyło do podjęcia decyzji o wspomnieniu o niej na łamach Androidweba. Jeżeli jesteście ciekawi, co takiego mnie uraczyło, zajrzyjcie do dalszej części tego wpisu.

W przypadku Heroes Charge na samym początku nie mamy co liczyć na długie wstępy związane z fabułą. Zamiast tego przy pierwszym uruchomieniu gry dostajemy próbkę rozgrywki, w której przychodzi nam przegrać z pewną grupką złych kreatur. Tak, tak, dobrze przeczytaliście. O ile zwycięstwa w późniejszych etapach są w naszym zasięgu, o tyle tego pierwszego po prostu nie można zaliczyć. W ten oto sposób dowiadujemy się, że pewna piratka postanawia – po klęsce poprzedniej ekipy – znaleźć sobie nowych partnerów do walki. Niestety, to nie my ich wybieramy, natomiast decydujemy się jedynie na skorzystanie z ofert specjalnych i wydobycie dwóch wirtualnych kart.

Skoro już mowa o rekrutowaniu nowych bohaterów, warto wspomnieć, że nie zawsze jest to czynność całkowicie bezpłatna. Wiadomo, że początkujący gracze zawsze mają nieco taryfy ulgowej, tak więc musicie liczyć się z tym, iż chcąc skorzystać z usług jakiegoś nowego wojownika, będziecie musieli albo przygotować złote monetki zebrane w grze, albo… prawdziwe pieniądze, za które kupić możemy w tym przypadku specjalne diamenty.

W jaki sposób odbywa się walka w Heroes Charge? Tak jak pisałem we wstępie – klasycznie. Podziwiamy tu na ekranie starania grupki dzielnych osobników i naciskamy strzałki, by po jednej skończonej bitwie przejść do następnej i tak aż do bossa, a więc szefa wszystkich szefów. Żebyśmy zbytnio się nie nudzili, twórcy gry postanowili dać nam możliwość aktywowania ataków dodatkowych.

Podczas rozgrywki – jak pewnie się domyślacie – zdobywamy nie tylko walutę, lecz także nowe umiejętności, przedmioty oraz punkty doświadczenia. Zdaję sobie sprawę, że macie na swoim koncie grę w niejedną tego typu produkcję, tak więc nie trzeba Wam tłumaczyć do czego może służyć miksturka życia, pierścień zdrowia czy też wypasiony, pozłacany miecz.

Ogromną zaletą Heroes Charge jest fakt, że znajduje się w niej zarówno tryb dla jednego gracza, jak i dość rozbudowany Multiplayer. Ten drugi nie jest dostępny od samego początku, ale dotyczące go wymagania nie są jakieś bardzo wygórowane, co zdecydowanie należy pochwalić.