Hero Wars 2: Zombie Virus – kwadraciaki zabijają umarlaków!

0
496

Zgodzę się z tym, że gier z zombie w roli głównej jest w Google Play bardzo, bardzo wiele. Nie uważam jednak, abym przez to miał w ogóle o nich nie wspominać. Tym bardziej, że niektóre z nich, jak na przykład Hero Wars 2: Zombie Virus, to naprawdę świetnie zabijające czas produkcje, od których niekiedy nie sposób się oderwać.

Głównymi bohaterami Hero Wars 2: Zombie Virus są superbohaterowie żyjący w społeczeństwie pełnym kwadratowych ludzi podobnych do postaci występujących w Minecrafcie. Pewnego dnia miasto, w którym wspomniane „człowieki” żyją, zostało zaatakowane przez zombie (stworzone dzięki specjalnemu wirusowi). Naszym zadaniem jest wcielić się w swego rodzaju dowódcę Dobrej Strony Mocy i powstrzymać umarlaków przed całkowitym zawładnięciem naszą planetą. 

zombi

Choć podejrzewam, że w grach z krwiożerczymi zombie macie spore doświadczenie, rozgrywka w Hero Wars 2: Zombie Virus wygląda nieco inaczej, niż w większości tego typu apkach. Każda plansza to pole bitwy, na którym występują dwie bazy. Jedna należy do dobrych, czyli do nas, druga do złych. W trakcie pojedynku musimy budować różnego rodzaju miejsca, mające pomóc nam w zrealizowaniu zadania. Czasem są to radary satelitarne, innym razem – miejscówki naszych oddziałów.

Do dyspozycji mamy kilka typów superbohaterów. Oczywiście, na początku możemy skorzystać tylko z usług nielicznych. Z biegiem czasu to się zmienia, ale i przeciwnicy są wówczas dużo bardziej wymagający, tak więc wielkiej różnicy w rozgrywce raczej się dzięki nowym postaciom nie odczuwa.

Autorzy gry udostępnili nam trzy poziomy trudności. Na dostęp do ostatniego z nich trzeba sobie zapracować. To dobrze, bowiem bez doświadczenia wiele zdziałać się w nim nie da.

Na screenach Hero Wars 2: Zombie Virus prezentuje się dość dobrze. W rzeczywistości też tak jest, ale nie do końca. Gra wygląda – według mnie – dosyć sztucznie. Tak, jakby była jedynie apką przeniesioną z innego systemu (czyli tzw. portem). Wydaje mi się jednak, że fani zombiakowych demolek nie będą zwracać na to większej uwagi. Bo apka naprawdę pozwala nam miło spędzić czas.