Hero Siege – pikselowy RPG-ek

0
683

Jak zdążyliście już zapewne zauważyć, bardzo lubię spędzać czas przed różnego rodzaju RPG-ami. Ostatnio miałem okazję wypróbować kolejny tytuł z tego gatunku. I znów nie mogłem się nie zachwycać. Jeżeli potrzebujecie porządnej dawki pikseli zamkniętej w świecie pełnym ogromnych potworów, magicznych przedmiotów i tym podobnych, nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić Was do wypróbowania apki Hero Siege.

Hero Siege wcielamy się w postać reprezentującą wybraną przez nas klasę postaci i staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, by nasz wirtualny bohater osiągnął jak najwyższy poziom doświadczenia. W chwili obecnej do dyspozycji mamy cztery profesje. Viking, Pyromancer oraz Marksman dostępni są za darmo. Nomad kosztuje niecałe €1. Z tego co widać, na ekranie głównym, wkrótce będziemy mogli skorzystać także z usług Pirata.

siege

Do wyboru mamy w apce  kilka poziomów trudności. Początkowo skorzystać możemy jedynie z najłatwiejszego oraz opcji hardcore, w której śmierć jest jednoznaczna z końcem rozgrywki.

Na każdej planszy czekają na nas fale przeciwników, które przychodzi nam pokonywać. Zniszczenie wszystkich po kolei nie jest łatwą sprawą. Osobiście już na czwartym levelu miałem problemy, tak więc można śmiało powiedzieć, że Hero Siege nie należy do prostych gier.

Aby u naszego bohatera zmieniało się coś więcej niż tylko numerek symbolizujący poziom doświadczenia, przygotowano w grze pieniądze. Możemy je znaleźć w wirtualnym świecie albo też otrzymać za zniszczenie jakiegoś potwora. Co za walutę możemy kupić? Możliwości jest wiele – leczące potiony, ulepszacze naszych umiejętności obronnych,  ofensywnych i tym podobne.

siege1

Gdybym miał wymienić jakąś wadę apki (poza wyświetlającymi się reklamami!), na pewno wspomniałbym o sterowaniu opartym na dwóch wirtualnych gałeczkach – jednej służącej do kierowania bohaterem i drugiej do atakowania. Według mnie, ta ostatnia nie sprawdza się dobrze w praktyce. Często zdarza się tak, że nasz atak idzie w zupełnie inną stronę niż chcieliśmy.

Pikselowa grafika zastosowana w Hero Siege prezentuje się – moim zdaniem – wyśmienicie. Nieco gorzej jest z dźwiękami, które tak naprawdę nic nie wnoszą do rozgrywki, a jedynie denerwują.