Hero Shooter – zapomnijcie o statkach kosmicznych, teraz rządzą wojownicy!

0
647

Klasyczne podejście do strzelanek to takie, w których widzimy akcję z góry, a kierowany przez nas statek kosmiczny musi zniszczyć wszystkie nadlatujące w jego stronę jednostki. W produkcji Hero Shooter rozgrywka wygląda niemal tak samo. No, z jednym małym wyjątkiem – zamiast maszyn mamy zwykłych, szarych ludzi.

Twórcy Hero Shooter wystawiali moją cierpliwość na próbę tak długo, jak tylko było to możliwe. Pobierania dodatkowych danych jakoś się spodziewałem, ale nigdy nie spotkałem się z sytuacją, by dwa razy tłumaczono mi na czym polega gra. Uważam, że tutorial można spokojnie połączyć ze wstępną sceną fabularną i nie ma konieczności, by graczom więcej niż jeden raz pokazywać te same ruchy czy umiejętności.

shooter

Tak jak już pisałem, w Hero Shooter kierujemy tytułowym, strzelającym bohaterem. Naszym celem jest pokonanie wszystkich fal przeciwników znajdujących się w danym etapie, a sposób w jaki to robimy, to klasyczne podejście do tematu, gdzie postać sama dokonuje odpowiednich ataków, natomiast my tylko nią sterujemy.

Podczas rozgrywki możemy przeprowadzać roszady wśród wojowników, chociaż na początku nie jest to absolutnie konieczne. Jaką obierzecie taktykę – to już zależy tylko od Was. Możecie albo skupiać się na jednej postaci, albo starać się modyfikować każdą z nich w podobny sposób.

shooter1

Gdyby Hero Shooter był endless runnerem, pewnie zbyt długo nie zostałbym w moim smartfonie. Na szczęście, opisywana gra to kilka trybów zabawy, a nawet możliwość dołączania do gildii oraz rozgrywania pojedynków online z ludźmi z całego świata. Co ciekawe, nie jest w niej uciążliwy nawet limit żyć. Wszystko ze względu na szybką regenerację.

Sterowanie opiera się tu przede wszystkim na wykonywaniu poziomych gestów na ekranie. Bolączką takiego rozwiązania jest fakt, że trzymamy palec na naszym bohaterze, a więc jeśli mamy duże palce, zasłaniamy dość spory obszar walki. Mimo wszystko, nie wyobrażam sobie zastosowania tu akcelerometru.

Każdy ma inny gust, tak więc ciężko jednoznacznie stwierdzić czy Hero Shooter zalicza się do tych ładniejszych, czy brzydszych produkcji. Na moje oko, nie ma w tej grze zbyt wielu wad. Największy minus to powiadomienia, o których nikt nas nie informuje, a które potrafią obudzić nas w środku nocy.