Healthy Weapon – strzeżcie się marchewek!

0
565

Rodzice uczyli nas od małego, że warzywka i owoce to dobro, a słodycze wszelkiej maści to najgorsze, co mogło powstać. Wiecie co? Uważam, że nie mieli racji. W końcu batonikiem wielkiej krzywdy nikomu nie zrobimy za to marchewką czy ananasem – możemy i to naprawdę wielką. Jeżeli wydaje Wam się, że przesadzam, zobaczcie grę mobilną o nazwie Healthy Weapon.

Główni bohaterowie Healthy Weapon to na pierwszy rzut oka zwykli nastolatkowie ubrani w modne, niekiedy przezabawne, koszulki i spodnie z krokiem do kolan. Możecie mi wierzyć albo nie, lecz wspomniane osoby to także wojownicy. I to nie byle jacy, bo tacy, którzy potrafią pokonać przeciwnika, używając do tego… „owoców i warzywów”.

warzywa

W grze dostępne mamy dwa tryby rozgrywki. Przygotowano coś zarówno dla miłośników gry w pojedynkę, jak i zwolenników multiplayera. Jeśli chodzi o Single Player oferuje on nam, między innymi, trening, w którym mamy okazję szlifować swoje umiejętności w walce, a także zabawę Arcade, gdzie każdy pojedynek odbywa się z innym przeciwnikiem.

Rywalizacja wieloosobowa działa na jednym urządzeniu, nie dzięki Wi-Fi czy łączności bluetooth. Nasz kolega z ławki szkolnej wcale nie musi więc mieć zainstalowanego Healthy Weapon, abyśmy mogli udowodnić mu swoją wyższość w warzywkowo-owocowej walce.

warzywa1

Do wyboru mamy w grze kilku wojowników. Początkowo jest ich tylko dwóch. Wraz z naszym postępem liczba ta wzrasta, dając nam szansę na odczuwanie jeszcze większej frajdy. Na pewno bardzo szybko wybierzecie swojego ulubieńca bądź ulubienicę, na przykład, tą z dwoma dużymi… ananasami (a o czym pomyśleliście, zboczuchy?;)).

Sterowanie w grze opiera się na czterech przyciskach. Trzy z nich służą nam do wykonywania różnego rodzaju akcji, natomiast jeden – do skakania. Podczas pierwszego pojedynku pojawia nam się informacja, co możemy uzyskać, dzięki niektórym kombinacjom. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by odkrywać własne patenty.

Grafika zastosowana w Healthy Weapon to prawdziwa uczta dla miłośników retro klimatów. Pikselowy świat stworzony na potrzeby gry bardzo dobrze się prezentuje i wygląda na profesjonalną robotę. Nie jest najgorzej także w kwestii dźwięków, choć przyznam, że większego wrażenia na mnie nie wywarły.