Hay Day – farmerska gra, która podbija serca Androidowców

2
1030

Wśród użytkowników Androida od pewnego czasu panuje trend na gry, w których trzeba budować i zarządzać własną farmą. Gdybym miał wymienić kilka najpopularniejszych produkcji tego typu, z pewnością wspomniałbym o Hay Day, które w Google Play zajmuje czołowe miejsce w wielu zestawieniach.

Zgodnie z tym co pisałem we wstępie, Hay Day daje nam okazję sprawdzenia się w roli właściciela posiadłości rolnej. Mimo że na wsi nie spędziłem zbyt wielu momentów swojego życia, dobrze wiem, co trzeba tam robić – chodzi głównie o uprawianie roślinek, zbóż, a także hodowanie zwierzątek, które przyniosą nam w późniejszym czasie korzyści majątkowe. Wniosek? Nawet jeśli jesteście typowymi „mieszczuchami”, odnajdziecie się w wirtualnym świecie bez problemu.

hayday

Na samym początku przygody z mobilną farmą nie mamy zbyt wielkiego pola do popisu. Nasze środki są ograniczone, tak więc nie jesteśmy w stanie od razu wybudować bardzo zaawansowanych miejscówek na naszym terenie. Zabawa tak naprawdę zaczyna się w momencie, gdy uda nam się zarobić pierwsze poważne pieniądze. Wówczas dopiero możemy ruszać z większą produkcją, a tym samym zbierać obfite, pieniężne plony.

 

Niestety, przy okazji tego wpisu trzeba wspomnieć również o mikropłatnościach. Mając portfel wypełniony prawdziwymi pieniędzmi, można w bardzo szybkim czasie stać się w Hay Day farmerami-biznesmenami z prawdziwego zdarzenia. Wszystko dzięki wirtualnym diamentom.

hayday1

 

Mimo że autorzy gry nie chcą się do tego przyznać, prawda jest taka, iż prędzej czy później trzeba w końcu zdecydować się na wydanie kilku złotych na wartościowe błyskotki. Można podsumować to jednym zdaniem – znów robią nas „w konia”, wydając apkę free to play.

Graficznie Hay Day prezentuje się bardzo dobrze. Wyszedłbym na bardzo wybrednego, gdybym napisał inaczej. Wirtualny świat gry prezentuje się kolorowo, a jednocześnie jest w nim sporo elementów, które można uznać za mało różniące się od rzeczywistych.

Czy warto pobrać grę? Wszystko tak naprawdę zależy na co się nastawiacie i ile macie cierpliwości. Jeżeli zdajecie sobie sprawę z tego, że trzeba będzie wydać parę złotych, by dobrze się bawić i w ogóle Wam to nie przeszkadza – warto, zdecydowanie warto wyposażyć się w Hay Day.


logo-app
Hay Day
Supercell
0   
qrcode-app