Happy Seabirds – pora na karmienie pingwinów!

0
621

Jeżeli należycie do tych osób, które przepadają za zimą i pomału zaczynają za nią tęsknić, za sprawą Happy Seabirds będziecie mogli przenieść się do mroźnej krainy pełnej pingwinów, morsów i lodowych skał. Słońca także jest tutaj co niemiara, jednak nie to jest najistotniejsze. Najważniejsze jest karmienie głodnych zwierzaków, co – wbrew pozorom – wcale nie jest proste w zrealizowaniu.

Gra Happy Seabirds od pierwszego uruchomienia wita nas dziwnym ekranem głównym, gdzie połowę zajmuje reklama, a połowę właściwy obrazek z napisem „Play”. Na szczęście, owa „niespodzianka” nie jest w tym przypadku standardem, choć muszę przyznać, że podczas zabawy wyświetlające się non-stop bannery strasznie mnie deprymowały.

Na pewno nie powinniście sięgać po ten tytuł, jeśli jesteście wielkimi fanami grafiki w stylu RovioHappy Seabirds to zdecydowanie nie ta bajka. Chociaż widać, że autorzy apki starali się by było inaczej, nie jest ona tak samo dobra jak najlepsze produkcje z tego gatunku. Na szczęście, twory nieco mniej znanych twórców mają swoje plusy i minusy. I poza grafiką, wszystko inne powinno Wam się tutaj spodobać.

Osobiście byłem bardzo zadowolony z tego, że Happy Seabirds nie kusi nas mikropłatnościami. Ok, mamy tutaj całą masę reklam, ale gra od początku do końca jest darmowa i nie musimy się martwić o to, że za chwilę będziemy zmuszeni wydać kilka złotych na super-świetny ulepszacz czy coś podobnego. Poza tym, wkurzające nas wyskakujące obrazki w każdej chwili możemy wyłączyć, dezaktywując Wi-Fi.

Zabawa oferowana w Happy Seabirds jest całkiem ciekawa i oryginalna. Gracz ma tutaj za zadanie karmić głównych bohaterów tytułowymi morskimi ptakami. W tym celu musi tak uwalniać je z pułapek oraz dziobów bocianów, by trafiły one do swoich „właścicieli” w odpowiedniej kolejności. Bo przecież czerwony zwierzak nie zje zielonego i na odwrót, prawda?

Kilka światów w każdym z nich aż dwadzieścia poziomów do ukończenia – tyle znaleźć można w Happy Seabirds. Co prawda, gra prawdopodobnie nie doczeka się już aktualizacji, ale śmiało cały czas można się z nią świetnie bawić, a co za tym idzie – zabić nudę w co najmniej jedno majowe popołudnie.