Happy Poo Flap – o tym jak ptaszek zamienił się w… kupkę

0
729

Po tym jak z Google Play zniknęło Flappy Bird pojawiło się mnóstwo podróbek, które starają się zaoferować graczom podobną rozgrywkę. Jeżeli nie przypadła Wam do gustu opisywana przeze mnie niedawno produkcja o nazwie Clumsy Bird, być może zainteresujecie się Happy Poo Flap, gdzie głównym bohaterem nie jest ptak, a latająca, brązowa… kupka.

Happy Poo Flap – podobnie jak we Flappy Bird i jemu podobnych – naszym głównym zadaniem jest skakać lecącym bohaterem i unikać zderzenia z występującymi przeszkodami. Tym razem przychodzi nam zwracać bacznie uwagę na to, by nie przyłożyć w wyrośnięte kolumny ziemi. Nie spotkamy tutaj zielonych rur czy twardych drzew.

poo

Ludzie ze studia Retro Dreamer najwidoczniej stwierdzili, że samo skakanie nie wystarcza do tego, by dobrze się bawić. Właśnie dlatego przygotowali dla nas wirtualny sklepik. Możemy w nim dokupować różnego rodzaju dodatki dla naszego bohatera w postaci czapek i tym podobnych. Na „ladzie” nie zabrakło też, oczywiście, całkowicie nowych kupek.

Czym możemy płacić w Happy Poo Flap? Wirtualnymi pieniążkami, które zbieramy podczas rozgrywki albo otrzymujemy za oglądanie kilkunastosekundowych reklam. Choć początkowo złoto wydawało mi się zbędnym dodatkiem, powiem Wam, że skutecznie utrzymywało mnie przy grze.

poo1

Sterowanie w aplikacji to – rzecz jasna – nic innego jak dotykanie ekranu w momencie, w którym chcemy, by nasz bohater skoczył do góry. Jeszcze do niedawna wydawało mi się, że Flappy Bird było trudne. Okazuje się jednak, że można stworzyć dużo trudniejszą produkcję tego typu, o czym można przekonać się chociażby w opisywanym Happy Poo Flap.

Jeśli chodzi o grafikę, trudno cokolwiek napisać. Na pewno gra wygląda lepiej niż wspomniane już przeze mnie Clumsy Bird. Osobiście wolałbym jednak coś bardziej pikselowego, aniżeli słodkiego do bólu. Patrząc po opiniach w Google Play, nie jestem jedyny.

Czy warto pobrać Happy Poo Flap? Jeżeli brakuje Wam czegoś, co mogłoby zastąpić Flappy Bird – zdecydowanie tak!