H2H Tiles – pojedynki dla mądrych cwaniaczków

0
482

Jeden pojedynek w H2H Tiles może trwać niecałą minutę albo znacznie dłużej. Wszystko zależy od tego, ile macie wolnego czasu i jakie posiadacie umiejętności. Jeżeli nie zrazicie się niby łatwymi, lecz nieco skomplikowanymi, zasadami, po lekturze tego wpisu wyposażycie swój smartfon w niezwykle skuteczną broń przeciwko nudzie i odmóżdżeniu.

Produkcja H2H Tiles to przedstawiciel gier logicznych. Liczy się w niej przede wszystkim cwaniactwo polegające na szybkim podejmowaniu decyzji i równie sprawnym ocenianiu bieżącej sytuacji. Plansze składają się – co prawda – tylko z dwukolorowych kratek z literami, jednak i tak nie jest to apka dla tych, którzy lubią spędzać czas przy mało wymagających zręcznościówkach.

head

Czas na szybkie zapoznanie z zasadami. Jeden gracz w H2H Tiles posługuje się elementami w kolorze niebieskim, a drugi – czerwonym. Rozgrywka odbywa się w trybie turowym, a więc w jednej turze każdemu przysługuje jeden ruch. Co takiego można zrobić przy nadarzającej się okazji? Można dołożyć nowy klocek o wartości „1” bądź też „dobudować” już istniejący i zwiększyć jego przydatność.

Kwadraciki z wyższymi cyferkami mają wiele zalet. Po pierwsze, jeżeli wokół nich znajdują się słabsi rywale, „zalewają” ich. Po drugie, naprawdę trudno je wyeliminować, dzięki czemu bardzo często stanowią swego rodzaju mur obronny przed zaplanowanymi atakami oponenta.

Zwycięzcą meczu w H2H Tiles zostaje osoba, której uda się opanować całe pole gry. Nie ma właściwej drogi do ostatecznego sukcesu. Autorzy produkcji dają nam ogromne pole do popisu w kwestii strategii, dlatego jeżeli tylko rozgrywka odpowiednio Was wciągnie, będziecie mieli o czymś myśleć, obierając przeróżne taktyki.

head1

Mimo że możemy w opisywanym tytule sprawdzić się w walce w trybie Multiplayer, nawet bez połączenia z internetem trudno narzekać na nudę. Nie dość, że w typowym Single Playerze mamy kilka wariantów, to jeszcze przygotowano tzw. „Head to Head”, czyli starcie rozgrywane przy pomocy jednego urządzenia.

H2H Tiles nie ma ograniczeń jeśli chodzi o liczbę rozgrywanych pojedynków. Jedyną rzeczą, jaką możecie kupić tu za prawdziwe pieniądze są dodatkowe avatary. A i je można zdobyć zupełnie za darmo, sumiennie grając i ciułając drobniaki! 🙂