Gunslugs 2 – rozpikselowana strzelanka dla fanów dynamiczności

0
768

Gunslugs 2 to noworoczna niespodzianka dla wszystkich fanów produkcji studia Orange Pixel. Jeżeli pierwsza część tej znanej strzelanki była dla Was niegdyś najlepszym sposobem na nudę, prawdopodobnie sequel będzie spełniał podobną rolę. I to przez znacznie dłuższy czas!

Bohaterami gry Gunslugs 2 są pikselowi żołnierze walczący ze swoim odwiecznym wrogiem, Black Duckiem (czarną kaczką) oraz jego armią. Ta ostatnia nie składa się tylko ze zwykłych szarych Kowalskich, lecz również – albo przede wszystkim – z kosmicznych stworów posiadających nowoczesne bronie i pojazdy mechaniczne.

Świat gry podzielony jest na kilka rozdziałów, z których każdy oferuje nam osiem poziomów do ukończenia. Żeby dana misja zakończyła się powodzeniem, musimy teoretycznie dotrzeć do końca planszy. W praktyce oznacza to setki bądź tysiące wystrzelanych pocisków, a także konieczność zbierania apteczek porozrzucanych po pikselowych platformach oraz ratowania wirtualnych przyjaciół uwięzionych w klatkach.

Gunslugs 2 nie jesteśmy skazani tylko na piesze działania. Od czasu do czasu może nam się nadarzyć okazja dostania się do sterów jakiejś maszyny wojennej i zdecydowanie powinniśmy z takich momentów korzystać. Dzięki czołgom oraz innym tego typu „przyrządom wojennym” nasze szanse na ukończenie zadania wzrastają. I to co najmniej kilkakrotnie.

Pikselowe karabiny maszynowe czy też wspomniane pojazdy nie są jedynymi narzędziami do rozprawienia się z przeciwnikami. Autorzy opisywanej produkcji urozmaicili zabawę o korzystanie z detonatorów. Jak pewnie doskonale się tego domyślacie, to właśnie dzięki tym „gadżetom” możemy równać z ziemią całe budynki, a nie jedynie drewniane skrzyneczki.

Rozgrywka dostępna w Gunslugs 2 jest niezwykle dynamiczna. Na ekranie cały czas się coś dzieje, a naszą jedyną okazję na chwilę spokoju stanowią odwiedziny sklepów. Przyjemny staruszek sprzedaje w nich amunicję dla naszych broni, dlatego tak ważne jest, aby podczas zabijania oponentów nie zapominać o zbieraniu łupów.

Jak to zawsze bywa w przypadku gierek Orange Pixel, system sterowania w Gunslugs 2 ewidentnie wzorowany jest na starych produkcjach. Inaczej mówiąc: totalny minimalizm. Dwa przyciski odpowiadające za kierowanie postacią i dwa guziki aktywujące ruchy specjalne –  to dosłownie wszystko, co tutaj zastaniecie.

Czy na temat grafiki trzeba cokolwiek dodawać? Podejrzewam, że nie. Dla nikogo z Was na pewno nie będzie zaskoczeniem to, że Gunslugs 2 jest typową retro produkcją. Screeny wyraźnie pokazują czego można, a czego nie można się po niej spodziewać, a więc mój komentarz jest w tym przypadku całkowicie zbędny.