All Guns Blazing – jestem gangsterem, co jeździ rowerem…

0
651

All Guns Blazing nie jest produkcją, która może zastąpić zagmatwane gierki w stylu Grand Theft Auto. Jeżeli chcielibyście jednak zostać mobilnym gangsterem, ale mimo to takim, którego stać na willę, luksusowe samochody i inne, szczerze zachęcam Was do wypróbowania dzieła Eight Pixels Square. Dlaczego? Bo zabija nudę jak niewielka część strzelanek.

All Guns Blazing kierujemy początkującym przestępcą o wybranym przez nas imieniu. W rozwoju kariery pomaga nam pewien jegomość o czarnej skórze, który tłumaczy, w jaki sposób zdobywać nowe zlecenia oraz inwestować złoto i dolary zarobione na wszelkiego rodzaju działaniach. Oczywiście, nie stać nas od razu na wypasiony sklep czy klub nocny, ale z biegiem czasu możliwe jest niemalże wszystko.

allg

Opisywana produkcja nie działa na tej samej zasadzie, co wywołane przeze mnie GTA. All Guns Blazing nie pozwala przede wszystkim na swobodne poruszanie się po wirtualnym mieście, gdyż dopiero po wybraniu misji z listy, przenosimy się do konkretnego skrawka osiedla i tam zajmujemy się tym, do czego zostaliśmy zatrudnieni.

Wyzwania dostępne w grze teoretycznie są bardzo różne, gdyż czasem polegają na obrabowaniu banku, czasem na zabiciu konkretnej osoby, a czasem jeszcze na czym innym. W praktyce w każdym przypadku oznacza to dokładnie to samo – strzelanie do przeciwników pojawiających się na ekranie. Jako główni bohaterowie, zawsze występujemy na pierwszym planie, natomiast nasi oponenci ruszają się w każdym możliwym kierunku.

allg1

Autorzy All Guns Blazing nie skomplikowali sprawy ze sterowaniem i chwała im za to. Zamiast trudnych do opanowania mechanizmów, mamy tutaj do czynienia z systemem, który polega na dotykaniu ekranu w miejscu, gdzie chcemy oddać strzał. Na samym początku wydaje się to dość niewygodne i mało dokładne, ale w dość szybkim tempie można się do tego przekonać.

Celów do realizacji znaleźć można w apce całe mnóstwo. Za ich prawidłowe wykonanie otrzymujemy nagrody, dzięki którym możemy kupować nieruchomości w kolejnych miastach w Stanach Zjednoczonych. Tak jak pisałem na samym początku, dzięki kupionym miejscówkom stać na nas nowe ubrania dla gangstera oraz modyfikacje broni. Dodatków może nie ma zbyt wiele, ale wystarczają do tego, by skutecznie urozmaicić rozgrywkę.