Gun Fu: Stickman 2 – „patyczaki” walczą na śmierć i życie

0
1127

Czarne ludziki zbudowane z kilku kresek i jednej kuleczki nazywane są przeze mnie „patyczakami”. I co z tego, że nie prezentują się bardzo okazale i raczej nie są zbyt realistyczne. Osobiście bardzo przepadam za grami, w których występują w rolach głównych. A wiecie dlaczego? Bo produkcje takie jak chociażby Gun Fu: Stickman 2 charakteryzują się prostotą w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Nie nastawiacie się na zbyt wiele, biorąc się za pobieranie Gun Fu: Stickman 2. Opisywana w tym wpisie gra zdecydowanie nie należy do takich, które można uznać za mobilnego towarzysza na wiele godzin. Niestety, bez znaczenia jest tutaj zastosowanie aż dwóch trybów rozgrywki, gdyż polegają one w zasadzie na tym samym i po kilku minutach stają się monotonne.

Gun Fu: Stickman 2 nie eksplorujemy wirtualnego świata w poszukiwaniu oponentów do zabicia. Nasze główne zadanie polega na sprawnym trafianiu w rywali, którzy znienacka pojawiają się na ekranie z mniejszą bądź większą częstotliwością. Jeżeli chodzi o kierowanego przez nas „patyczaka”, zawsze znajduje się on w centralnym punkcie pola zabawy i w żaden sposób nie możemy go przesunąć ani nic z tych rzeczy.

Zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i w Multiplayer obowiązuje zasada, że gra kończy się dopiero po zaliczeniu trzech wpadek. Czerwony krzyżyk, a więc ten najbardziej niepożądany symbol, dostajemy za każdym razem, gdy nie zdążymy trafić w rywala albo po prostu źle wycelujemy. Oczywiście, wyjątek stanowią sytuacje, w których zostaniemy najzwyczajniej w świecie zabici. W takich okolicznościach nic nie jest w stanie nam pomóc.

Zabawa w dziale Single Player to nic innego jak próba śrubowania rekordów punktowych. Chciałbym napisać Wam, że w przypadku trybu wieloosobowego jest inaczej, ale – niestety – zrobić tego nie mogę. Powód jest prosty: Multiplayer to po prostu rywalizacja o to, komu uda się wyeliminować większą liczbę przeciwników.

Monotonię, która prędzej czy później pojawia się w Gun Fu: Stickman 2, można na jakiś czas zabić dzięki wirtualnej walucie oraz mobilnym przedmiotom. Czapki, bronie czy gogle prezentują się fajnie, ale nie ma co ukrywać, że raczej nie są jakimś wyjątkowo oryginalnym urozmaiceniem.