Grumpy Bears – misiaczki, to mój miodek!

0
655

Mogłoby się wydawać, że na odstresowanie dobre jest bicie się na ringu z jakimś wirtualnym mięśniakiem albo w biurze ze swoim nierealnym szefem. A to ci niespodzianka! Twórcy Grumpy Bears pokazali mi, że świetnie potrafi poprawić humor również… rzucanie dynamitem w wygłodniałe miśki. Że co, że jak? Cóż, mogę powiedzieć – też byłem zdziwiony!

Wyobraźcie sobie sytuację, że siedzicie na plandece dżipa i przewozicie świeżutki, żółciutki miód. W tym momencie zauważacie ekipę potężnych stworów zwanych misiami, którzy chcą zabrać pilnowanego przez Was towaru. Brzmi śmiesznie i niewiarygodnie, ale właśnie tak przedstawia się fabuła Grumpy Bears.

grumpy

Podczas rozgrywki podziwiamy widok z perspektywy pierwszej osoby. Przeciwnicy kierują się w naszą stronę rowerami, motocyklami, samochodami i na wiele innych sposobów, a celem jest po prostu trafienie ich dostępnymi broniami. Sytuacja jest zgoła inna, gdy oponent dorwie się już do pojazdu. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak… walnąć go młotem. Takim drewnianym bądź należącym do Thora!

Co by nie mówić, Grumpy Bears daje dużo frajdy, ale nie jest to związane tylko z biciem rekordów. W produkcji mamy sporo misji pobocznych do wykonania, które urozmaicają zabawę i przede wszystkim pozwalają na odblokowywanie nowych, jeszcze bardziej wypasionych, misiów. No, dobra, są to może Wasi wrogowie, ale możecie mi wierzyć, że niedźwiedzie z chustami na głowach bije się lepiej, niż te całkowicie pozbawione dodatków.

grumpy1

Bomba atomowa, dynamit, rozpalony pień – to tylko przykłady tego, czego można używać w Grumpy Bears. Niestety, zmiana broni nie ogranicza się tylko do pojedynczego dotknięcia ekranu. Według mnie, wchodzenie do menu jest bez sensu i niepotrzebnie komplikuje całą sprawę. Plusem takiego rozwiązania jest głównie to, że pozwala ono na dobranie broni, kiedy zauważymy braki w zapasach. Pytanie tylko, czy zaletą nie byłaby też rozgrywka, która wymaga zaplanowania czego będziemy potrzebowali i w jakich ilościach.

Grumpy Bears nie jest audiowizualnym arcydziełem, ale zbytnio raczej tego nie odczujecie. Apka bawi doskonale, a przecież właśnie po to powstała i myślę, że w jej przypadku możemy sobie darować niedociągnięcia w kwestii grafiki.