Groove Racer – samochodowe wyścigi w kanciastym świecie

0
495

Kojarzycie może takie zabawkowe tory wyścigowe, na których plastikowe samochody – sterowane za pomocą specjalnych pilotów – poruszały się z zawrotną prędkością po specjalnych szynach? Jeżeli tak, na pewno do gustu przypadnie Wam ścigałka mobilna Groove Racer, która nawet najbardziej wymagającego gracza potrafi uraczyć prostotą i oprawą graficzną.

W produkcji Groove Racer przychodzi nam uczestniczyć w wyścigach, które odbywają się na wspomnianych już przeze mnie „szynowych” torach. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, tutaj wcale nie musimy zająć pierwszego miejsca, by wykonać zadanie. Naszym celem jest zmieszczenie się w określonym przedziale czasowym.

Każdy wyścig daje nam okazję do zdobycia maksymalnie trzech pucharów. Ilość trofeów zależy przede wszystkim od tego, w jakim czasie się wyrobimy. Nie warto skupiać się jedynie na samym przechodzeniu plansz, bowiem im więcej nagród na naszym koncie, tym większa szansa na odblokowanie dodatkowych poziomów umieszczonych w innych wirtualnych światach.

Etapów do przejścia mamy w Groove Racer całkiem sporo. Różnią się one przede wszystkim konstrukcją. Niektóre z nich są bardziej kręte, inne mniej. Należy pamiętać, że w miejscach na torze oznaczonych czerwonym kolorem musimy umiejętnie operować hamulcami, by sterowany przez nas pojazd nie wpadł w poślizg. Dla początkujących przygotowano tryb wspomagania hamowania. Osobiście go nie polecam, ponieważ uważam, iż lepiej jest samemu wyrobić jakiś styl jazdy.

Dwa z dostępnych w grze rozdziałów można pobrać z Google Play odpłatnie. Reszta jest całkowicie darmowa. Co najważniejsze, w apce nie występują mikropłatności, tak więc do osiągnięcia końcowego sukcesu wcale nie jest potrzebny gruby portfel.

Jeśli chodzi o sterowanie, wszystko w Groove Racer ogranicza się do operowania palcem po ekranie dotykowym. Kiedy chcemy, by pojazd zahamował, po prostu zaprzestajemy dotykania wyświetlacza. Nic więcej robić nie musimy. Wydaje się proste, ale opanowanie tego do perfekcji jest naprawdę ciężką sprawą.

Groove Racer bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło swoim wyglądem. Po grze wyścigowej nie spodziewałem się raczej kanciastej grafiki, pełnej kwadratowych drzewek i innych elementów wirtualnego krajobrazu. Takich miłych niespodzianek mógłbym jednak doświadczać cały czas!