Grey Cubes – abstrakcyjno-minimalistyczny Arkanoid

1
553

Można by było ciągle tworzyć nowe wpisy o zupełnie świeżych pomysłach, ale – niestety – prawda jest taka, że tylko nieliczne z nich zasługują na jakąkolwiek uwagę. Sprawdzone rozwiązania to wciąż to, na czym bazuje większość twórców. A że takie podejście jest jak najbardziej słuszne i dobrze spisuje się w praktyce, możecie zobaczyć sami w grze Grey Cubes.

Panie czytające Androidweba pragnę poinformować już teraz, że Grey Cubes nie ma nic wspólnego ze znaną książką. Mimo wszystko, mam nadzieję, że nawet przedstawicielki płci pięknej dzięki opisywanej produkcji znów poczują miętę do Arkanoida, który – jak doskonale wiadomo nie od dzisiaj – znakomicie potrafi zabić czas.

Grey Cubes to bardzo minimalistyczna aplikacja. Menu główne składa się w niej z zaledwie trzech przycisków, z czego tak naprawdę korzysta się wyłącznie z jednego – przycisku „Play”. Jeśli chodzi o inne teoretyczne informacje, warto odnotować, że bohaterka tego wpisu oferuje aż sześćdziesiąt poziomów, a ukończenie ich wszystkich to kwestia co najmniej kilku godzin.

O co dokładnie chodzi w Grey Cubes? Na to pytanie na pewno znacie już odpowiedź. Jako gracze, kierujemy tutaj platformą, która ma sprawiać, że poruszająca się po planszy piłeczka nie spadnie w przepaść. Ten sam kolisty element ma jednocześnie za zadanie zdobywać dla nas punkty poprzez niszczenie znajdujących się na górze ekranu elementów, między innymi, kwadratów, ruszających się prostokątów i tak dalej, i tak dalej.

Podczas bicia rekordów punktowych możemy natrafić na wiele bonusów. Dzięki nim zwiększamy liczbę dostępnych piłek bądź też rozmiar kierowanej przez nas belki. Chociaż wspomniane power-upy nie są wyjątkowo wyszukane, w moim przypadku okazały się wystarczające, by skutecznie urozmaicić zabawę.

Autorom gry z tego wpisu należą się brawa głównie za rozwiązania w kwestii sterowania. W Grey Cubes zmniejszono nieco obszar zabawy, dzięki czemu przesuwając palcem z lewej do prawej, nie zasłaniamy platformy i nie musimy martwić się tym, że piłeczka o milimetry minie się ze swoim celem.

Grey Cubes nie ma limitów ani niczego podobnego. Nic tylko uruchomić grę i dobrze się bawić, przechodząc poziom za poziomem i przypominając sobie, czym jest dobry Arkanoid!