Grandpa’s Workshop – przybij piątkę, wnusiu!

0
767

Każdy z nas, kto tylko miał taką możliwość, na pewno dobrze wspomina chwile spędzone z dziadkiem w garażu. Jeżeli Wasze pociechy z jakichś względów nie mogą pomagać przy malowaniu półek, tworzeniu domków ogrodowych czy naprawianiu babcinych talerzy, jest na to sposób. Wystarczy pobrać z Google Play produkcję Grandpa’s Workshop, która wyceniona jest na niecałe trzy złote.

Szczerze powiedziawszy, pobierając Grandpa’s Workshop, nie spodziewałem się zastać typowej rozgrywki dla najmłodszych. Mimo wszystko, muszę przyznać, że na samym początku aplikacja zrobiła na mnie dość pozytywne wrażenie. Szkoda tylko, że bardzo szybko zostało ono rozchwiane.

Menu główne składa się z kilku zakładek, jednak tak naprawdę korzysta się tylko z jednej z nich. Oczywiście, mam tu na myśli tę, która oznaczona jest napisem „Play”. Co prawda, w ustawieniach można decydować o tym, jakie mini-gierki będą zaprzątały głowy naszym dzieciom, ale nie wydaje mi się, byście musieli jakoś wybitnie z tej funkcji korzystać. No, chyba że Wasza pociecha jest jeszcze za mała, by rozwiązywać jakiś konkretny typ zadań.

Rozpoczynając nową zabawę – teoretycznie – nigdy nie mamy pojęcia o tym, co tym razem przygotował dla nas wirtualny dziadek. Być może tym razem będzie nam kazał coś pomalować, może obciąć, a może ułożyć całość z jakiejś rozsypanki. Jest to na swój sposób ciekawe i co do tego nie mam wątpliwości. Problem jest jednak taki, że w ten oto sposób Grandpa’s Workshop po pewnym czasie staje się po prostu… nudne.

Po skończonej pracy można przybić dziadkowi piątkę, a babcia wchodzi zadowolona do garażu i chwali nas za wykonaną pracę. Jak pewnie się domyślacie, wspomniane przeze mnie czynności to tylko przykłady. W Grandpa’s Workshop najmłodszym przychodzi również liczyć, uczyć się odczytywać wyniki wyrażone w centymetrach i tak dalej, i tak dalej. Inaczej mówiąc – jest tutaj bardzo edukacyjnie.

Jestem daleki od stwierdzenia, że opisywana w tym wpisie aplikacja jest niewarta swojej ceny. Myślę, że niecałe trzy złote to kwota, jaką spokojnie można zapłacić za tego typu zabawę. Bo przecież każdy z nas chciałby wychować syna na prawdziwego majsterkowicza, prawda?