Grand Theft Auto: Vice City – remake gangsterskiej gry od Rockstar Games

1
728

Podczas gdy gracze konsolowi mają okazję testować najnowsze GTA V, użytkownicy urządzeń mobilnych mogą w Google Play pobrać nieco starszą odsłonę klasycznej gangsterskiej produkcji od Rockstar Games – Grand Theft Auto: Vice City.

Grand Theft Auto: Vice City wcielamy się w postać młodego faceta, który postanawia spełnić swoje marzenia z dzieciństwa i wkroczyć do gangsterskiego świata. Naszym celem jest zdobywanie respektu na ulicach miasta i wśród wszystkich członków gangu, by po pewnym czasie kierowany przez nas charakter mógł dostać się na sam szczyt mafijnej hierarchii i dyktować warunki dla „świeżaków”.

vice1

GTA: Vice City miało swoją premierę prawie jedenaście lat temu. Cały czas jednak potrafi bawić tak samo, jak na początku tego stulecia. Przejście całej kampanii przygotowanej przez autorów gry zajmuje co najmniej kilkanaście godzin. Nikt jednak nie każe nam tylko wykonywać zadań. W końcu GTA nie jest tylko po to. Dużo frajdy sprawia także przecież chodzenie po mieście, rozrabianie, uciekanie policji czy pędzenie sportowymi furami.

Jeżeli liczycie na to, że mobilna wersja gry będzie zawierała całą masę nowych misji do wykonania albo wiele innego rodzaju ulepszeń – muszę Was zmartwić, nie ma na to szans. Rockstar Games odświeżyło w swojej produkcji tylko to, co tak naprawdę musiało. Na myśli mam tutaj przede wszystkim system sterowania, który bądź co bądź musiał zostać dostosowany do ekranów dotykowych.

vice

Wśród nieco „podrasowanych” elementów Grand Theft Auto: Vice City trzeba wymienić również oprawę graficzną. Aby spełniała ona wymagania dzisiejszych urządzeń – nie mogło zabraknąć w niej jakości HD, który – co tu dużo ukrywać – nie jest obecnie luksusem, lecz powszechną rzeczą jak pączki w tłusty czwartek.

Osobiście uważam, że nie warto wydawać kasy na coś, w co można było grać na komputerach osobistych już kilka lat temu. Liczba pobrań Grand Theft Auto: Vice City z Google Play pokazuje jednak ewidentnie, że zgadza się ze mną raczej mało osób.


logo-app
Grand Theft Auto: Vice City
Rockstar Games
4,99 €   
qrcode-app