Google Translate – tłumacz prawdę Ci powie

0
812

Nie znacie zbyt dobrze języków obcych, przez co nie możecie czytać zagranicznych portali informacyjnych albo tłumaczyć tekstów swoich ulubionych zespołów muzycznych? Świetnym rozwiązaniem będzie dla Was zainstalowanie na smartfonie aplikacji Google Translate.

Produkcja Google Translate jest narzędziem mobilnym, które pozwala nam dosłownie w kilka sekund przetłumaczyć tekst z języka obcego na nasz. Aplikacja została pobrana przez ludzi korzystających z Androida setki milionów razy, co jest chyba najlepszym dowodem na to, iż jest niezwykle przydatna zarówno w sytuacjach wyjątkowych (jak na przykład wycieczka zagraniczna) oraz tych z życia codziennego.

translate

Program obsługuje ponad 70 języków z całego świata. Poza tymi najbardziej popularnymi jak angielski, niemiecki czy francuski, możemy znaleźć w nim także te nieco bardziej egzotyczne bądź już przestarzałe, na przykład mandaryński lub łacinę. Warto wspomnieć, że jeśli nie wiemy, z jakim językiem mamy do czynienia – tłumacz od Google’a wyręczy nas i wykryje nazwę automatycznie.

Google Translate nie tłumaczy nam tekstów tylko na język polski. W programie dostępna jest opcja pozwalająca nam na wybranie języka docelowego. Bardzo dobrze, że jest taka możliwość. Dzięki temu – w przypadku mniej popularnych języków – najpierw warto skorzystać z angielskiego, a dopiero później bawić się w polski.

translate1

Inną bardzo ciekawą funkcją programu jest tłumaczenie z mikrofonu. Na jakiej zasadzie to działa? Podstawiamy urządzenie do, na przykład, mówiącego kolegi Anglika, a program pokazuje nam, co miał na myśli. Google Translate to także opcja rozpoznawania tekstu ze zdjęć. Do czego w praktyce może się to przydać nikomu z Was raczej nie trzeba.

Czy warto pobrać Google Translate? Zdecydowanie tak. Apka jest darmowa, a do tego niezwykle użyteczna. Niestety, wymaga dostępu do internetu.


logo-app
Tłumacz Google
Google Inc.
0   
qrcode-app