Gods of Rome – Zeus na ustawce z Hadesem

0
600

Studio Gameloft nie pozwoliłoby na to, byśmy nudzili się w te święta. Co prawda, tym razem nie przygotowało czegoś stricte bożonarodzeniowego. Jeśli jednak to Wam nie przeszkadza, Gods of Rome na pewno zajmie Wam nieco wolnego czasu. Czym właściwie jest wspomniana produkcja? Bijatyką osadzoną w antycznym świecie, która charakteryzuje się świetną grafiką i… wieloma mikropłatnościami.

Zeus, Hades, Atlas czy Spartakus to postaci, o których z pewnością słyszeliście wielokrotnie. Być może niektórzy z Was zastanawiali się, kto z nich był najsilniejszy, kto potrafił najwięcej załatwić pięściami, a komu raczej pomagałby głównie moce specjalne. Gods of Rome odpowiada na każde z tych pytań i – co najważniejsze – daje naprawdę sporo frajdy. No, przynajmniej do czasu.

brt

Jak przystało na bijatykę, w Gods of Rome dostajemy okazję do trenowania wybranego bohatera. W każdej planszy próbujemy pokonywać kolejnych oponentów i tym samym powiększać swoje umiejętności oraz zdobywać cenne przedmioty, w tym specjalne klucze, które są niezbędne do rozgrywania pojedynków w trybie Multiplayer.

Teoretycznie, pobierając Gods of Rome otrzymujemy za darmo ciekawy, dobrze wyglądający tytuł z rozgrywką dla jednego gracza oraz typową sieciówką. Niestety, im więcej czasu spędzamy z apką, tym bardziej przekonujemy się, że wiele zależy w niej od tego, czy wydamy prawdziwe pieniądze na pewne gadżety, czy też nie.

Wstyd to przyznać, ale dość szybko poddałem się w Single Playerze i stwierdziłem, że męczenie się po prostu nie ma najmniejszego sensu. A po rezygnacji z kampanii nie miałem też większych szans w zabawie online. Co tu dużo pisać – Gods of Rome nie miało problemów z pokonaniem mojej osoby i raczej nie będę starał się, aby to się zmieniło.

Gameloft po raz kolejny pokazał, że potrafi tworzyć gry z piękną oprawą graficzną i dźwiękową. Gods of Rome to istny wzór do naśladowania. Pokazuje, że bijatyki mogą prezentować się fenomenalnie i cieszyć oko na każdym kroku. Czekam tylko na moment, w którym Francuzi zrezygnują z modelu freemium i stworzą płatną (nawet drogą!) produkcję, w której wszystko będzie zależało od umiejętności, a nie zasobności portfela.