Goblin Defenders 2 – gotowi stanąć do walki?

0
583

Gobliny nie kojarzą się dobrze. Zazwyczaj w filmach i książkach występują jako postaci nie do końca pozytywne. Oczywiście, autorzy gry Goblin Defenders 2 na potrzeby swojego dzieła, postanowili to zmienić. I właśnie dlatego w tej apce nie bronimy się przed zielonymi stworkami, lecz to nimi przychodzi nam kierować.

Produkcja Goblin Defenders 2 spodoba się każdemu, kto lubi klimaty fantasy. Gra od samego początku zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. I nie chodzi tu tylko o podstawowy wygląd interfejsu, lecz chociażby o taką błahostkę, jak cytat Tolkiena, który wyświetla się przy uruchomieniu gry. Dla mnie jest on dowodem na to, iż twórcy opisywanego dzieła to prawdziwi miłośnicy baśniowych wydźwięków.

Tak jak wspomniałem we wstępie, w Goblin Defenders 2 nie jesteśmy przeciwnikami goblinów, lecz to właśnie nimi przychodzi nam kierować. Czy oznacza to zatem, że naszymi wrogami są elfy czy też – co gorsza – ludzie? Nie, zdecydowanie nie. W pierwszych poziomach przychodzi nam pokonywać, między innymi, pająki oraz szczury, co najlepiej pokazuje, jakiego typu oponentów możemy się spodziewać.

Nastawiałem się na oryginalną rozgrywkę, ale – niestety – okazało się, że Goblin Defenders 2 oferuje w zasadzie to samo, co reszta podobnych gier. Cel numer jeden zapewne już doskonale znacie – chodzi o obronę konkretnego terenu, rozstawianie wieżyczek oraz głównych bohaterów. Oczywiście, w trakcie działań defensywnych zdobywamy również wirtualną walutę, dzięki czemu możemy liczyć na całą masę ulepszeń i tym podobnych.

Do dyspozycji mamy w grze kilka najważniejszych postaci, ale tylko ta pierwsza dostępna jest zupełnie za darmo i od samego początku. Resztą powinniśmy zainteresować się tylko wtedy, gdy gotowi jesteśmy na wydanie kilku bądź kilkunastu złotówek. Owszem, dodatkowi bohaterowie posiadają całkiem niezłe umiejętności, ale i ten podstawowy wojownik jest w stanie poradzić sobie na każdym poziomie.

Goblin Defenders 2 w chwili obecnej pozwala na sprawdzenie się w sześćdziesięciu poziomach, które znaleźć możemy w trzech różniących się od siebie światach. Jeżeli myślicie, że to mało, od razu zaprzeczam. Po pierwsze, levele są dość wymagające, a po drugie – każdy z nich można ukończyć na kilka sposobów.