Go Ballistic – zapamiętaj: białe jest białe, a czarne jest czarne!

0
618

Odróżnienie koloru białego od czarnego wydaje się prostą sprawą. I w sumie to chyba takie właśnie jest. Sprawa robi się jednak nieco bardziej skomplikowana, gdy goni nas czas, a my nie możemy popełnić żadnego błędu. Wiecie, tak jak w wojsku podczas uroczystości albo w strzelance mobilnej o nazwie Go Ballistic.

Przed uruchomieniem produkcji Go Ballistic nastawiałem się na strzelanie w starym, dobrym stylu. Zabawa 2D, kilka broni do wyboru, przeciwnicy lecący z górnej części ekranu i tak dalej, i tak dalej. Okej, w niektórych kwestiach się nie myliłem, ale muszę przyznać to wprost – rozgrywka pozytywnie mnie zaskoczyła.

balli

Naszym celem w opisywanej grze jest zniszczenie jak największej liczby wrogich maszyn. Po lewej stronie znajduje się przycisk aktywujący pociski białe, a po prawej – czarne. Jak łatwo można wywnioskować, jasną bronią trudniej nam zniszczyć ciemnych przeciwników i na odwrót. Co gorsza, nie można popełnić zbyt wielu gaf, a to z kolei oznacza, że musimy być wyjątkowo skupieni na osiągnięciu celu.

W retro rozgrywce nie ma zbyt wielu wyrafinowanych elementów graficznych, dlatego też autorzy Go Ballistic zdecydowali się na stworzenie kilku teł urozmaicających walkę z przeciwnikami. Każde z nich dostępne jest dla nas od samego początku i możemy je zmieniać tak wiele razy, jak tylko nam się to podoba.

balli1

Sam wygląd plansz to jeszcze nie wszystko. W Go Ballistic ulega zmianom także kierowany przez nas statek, jednak odblokowanie konkretnego modelu wiąże się z zapłatą albo wykonaniem misji pobocznej. Cena jednego statku nie przekracza pięciu złotych, natomiast questy polegają na zniszczeniu w jednym levelu odpowiedniej liczby statków.

Nie ma co ukrywać, że Go Ballistic jest typową pięciominutówką. Na pewno wiele razy przyda Wam się w autobusie, w kibelku albo innym miejscu, gdzie człowiek szuka rozrywki tylko na chwilę. Osobiście pomysł na dynamiczną strzelankę polegają na rozróżnianiu kolorów bardzo mi się spodobał i czuję, że spędzę z nią sporo wolnego czasu.