Glutek i Kłaczek – niezwykła, interaktywna gra dla dzieci (PL)

0
1260

Glutek i Kłaczek to interaktywna bajka autorstwa studia OhNoo. Poprzednia produkcja twórców, a mianowicie Amelia, odniosła wielki sukces. Czy tak samo będzie tym razem? Zdecydowanie tak 🙂 Nie muszę zgadywać – ja to po prostu wiem!

Głównymi bohaterami bajki opowiadanej przez polskiego lektora są dwa stworzonka – Glutek i Kłaczek. Jeden z nich kocha podróże i marzy o niezapomnianej przygodzie (co zresztą mu się udaje osiągnąć), drugi natomiast jest wielkim smakoszek i jego najukochańszym zajęciem jest pieczenie muffinek. Czy taki duet może się udać?

Do bajki zapraszane są wszystkie dzieci, lecz kwestie interaktywne zostały dopasowane do wieku 4-10 lat. Byłabym okropna, gdybym nie przyznała, że mając na karku ćwierć wieku, sama jak szalona słuchałam historii i brałam udział w poszukiwaniu gwiazdek.

Zadanie gracza polega na tym, by na poszczególnych planszach wyszukać określoną ilość złotych gwiazdek. Jeżeli akcja się powiedzie, odblokowany zostanie specjalny poziom – jako nagroda dla wytrwałych.

Bajki można słuchać, można ją czytać wraz z lektorem, odtwarzać dane fragmenty w dowolnym momencie i cofać się gdzie tylko się zamarzy. Efekty dźwiękowe i fantastyczna oprawa graficzna sprawiają, że bajka staje się świetnym sposobem relaksu połączonym z nauką poprzez zabawę.

Nie wahajcie się z zakupami. Na tę grę warto wydać kilka złotych. Jeżeli macie wątpliwości, przetestujcie najpierw wersję Lite 🙂