Glow Burst – liczenie też może być trudne!

0
455

Jeżeli potraficie czytać, prawdopodobnie nie macie również problemu z policzeniem od zera do stu, tysiąca i tak dalej. Czy zatem gra polegająca na wskazywaniu liczb w odpowiedniej kolejności sprawi Wam jakiś problem? Mogłoby się wydawać, że nie, ale – wbrew pozorom – produkcja Glow Burst wcale do najłatwiejszych nie należy.

Interfejs gry Glow Burst to iście abstrakcyjno-wystrzałowy projekt o kosmicznych elementach. W opisywanej produkcji nasze zadanie jest stosunkowo mało skomplikowane, ale już pierwsze minuty spędzone ze smartfonem dają do zrozumienia, iż osiągnięcie dobrego rezultatu wcale nie jest w tym przypadku czymś wyjątkowo łatwym.

Autorzy apki od samego początku uczą nas zdrowych nawyków, a więc pokazują co dokładnie musimy robić. Wcale nie wymaga to od nich wielkiego wysiłku, gdyż jednym celem w Glow Burst jest zbijanie mobilnych baniek, w których umieszczone są liczby. Oczywiście, nasze ruchy muszą być wykonywane w odpowiedniej kolejności, czyli od najmniejszej wartości do największej.

Elementy planszy możemy eliminować na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega jedynie na dotykaniu wybranych przez nas kuleczek, natomiast drugi wymaga od nas sprawnego „ślizgania” palcem po ekranie. Trudność w przypadku tej ostatniej metody jest taka, że jeżeli dotkniemy niepożądanego kształtu, połączone wcześniej kule zostaną usunięte, a więc stracimy szansę na zarobienie dodatkowych punktów. A z racji tego, iż wszystko odbywa się tutaj na czas, na pomyłki nie możemy sobie pozwalać.

Glow Burst oferuje nam zabawę w pojedynkę, a także zawiera zakładkę skierowaną dla miłośników Multiplayera. Każdy z trybów posiada kilka poziomów trudności. Im wyższy z nich wybierzemy, tym pokaźniejsze liczby pojawiają się w bańkach, a nawet przyjdzie nam zmierzyć się z wartościami ujemnymi, czyli tymi z minusami.

Bardzo fajnie, że w Glow Burst zdecydowano się na rozgrywkę wieloosobową, ale – moim zdaniem – nie przygotowano jej w należyty sposób. Jeżeli ma się znajomego, który korzysta z tej apki, sprawa jest prosta. W przeciwnym wypadku na przeciwnika czeka się bardzo długo, a z racji tego, że pojedynki odbywają się w systemie turowym… rozstrzygnięcie może nastąpić nawet po jednym dniu.

Wygląd gierki na pewno jest nieco amatorski, ale osobiście bardzo przypadł mi do gustu. Prostota w tego typu produkcjach jest bowiem jak najbardziej wybaczalna.