Glide – zamiast pisać, nagrywaj filmiki

0
303

Komunikatory internetowe pojawiają się w Google Play w tempie szybszym niż grzyby po deszczu. Jeżeli macie już dość ciągłego komunikowania się za pomocą wiadomości tekstowych, świetnym rozwiązaniem będzie dla Was apka o nazwie Glidew której konwersacje oparte są na kilkunastosekundowych filmikach.

Aby korzystać z komunikatora, trzeba – rzecz jasna – założyć w nim konto. Najpierw podajemy numer telefonu, a później kilka standardowych danych takich jak imię, nazwisko czy e-mail. Rejestracja trwa dosyć szybko, nawet jeśli chcemy podczas niej ustawić także nasze profilowe zdjęcie.  Kiedy już formalności mamy za sobą, możemy przejść do rozmawiania. Problem tylko, że… nie ma z kim.

glide

Mimo że smartfony z Androidem ma bardzo wiele osób, Glide w naszym kraju dopiero co raczkuje. W moim przypadku nie udało się znaleźć żadnego znajomego, który chociażby przez kilka sekund miał styczność z tym programem. Szkoda, bo przecież bez innych osób korzystanie z programu jest niemożliwe. No chyba że kogoś satysfakcjonuje rozmowa z Panią Bot. Wtedy to już co innego.

Zgodnie z tym, co pisałem, wirtualne konwersacje w Glide oparte są przede wszystkim na filmikach video. W standardowych apkach tego typu, chcąc zagaić rozmowę, piszemy komuś „cześć”. Tutaj po prostu wstawiamy filmik, w którym wypowiadamy wspomniane słowa. Oczywiście, opcja wprowadzania tekstu także jest dostępna, choć dla użytkowników opisywanego komunikatora powinna mieć drugorzędne znaczenie.

glide1

Apka w praktyce sprawdza się bardzo dobrze. Rozmawiałem z panią bot, a także na próbę z kolegą, którego poprosiłem o założenie „pięciominutowego” konta i za każdym razem wszystko działało bez większych problemów. Niekiedy filmiki dość długo dochodziły do adresatów, ale to już przecież nie wina programu, a wolnego internetu.

Wygląd Glide jest zachęcający. Wszystko w nim jest przejrzyste, dzięki czemu już przy pierwszym uruchomieniu wiemy dokładnie, co mamy robić i w którym miejscu. Niestety, mimo to, byłem zmuszony program odinstalować. Nikt z moich kumpli nie skusił się na tę apkę, więc była dla mnie całkowicie bezużyteczna. Życzę Wam, by Wasi znajomi byli dużo bardziej otwarci na nowe projekty.

Glide wiadomości wideo na żywo0Download