Glass – i główka pracuje! [VIDEO]

0
681

Pamiętacie lekcje fizyki, kiedy nauczyciele kazali rysować Wam skupiające się w jednym miejscu albo też rozpraszające się wiązki światła? Jeśli tak, podejrzewam, że nie wspominacie tego bardzo dobrze, tak samo jak ja. Jest jednak sposób, by zmienić nieco nastawienie do nauki Alberta Einsteina. Po prostu trzeba pobrać na androidowego smartfona grę logiczną o nazwie Glass. Radzę Wam tylko uważać na Wasze mózgownice. Ryzyko przegrzania jest naprawdę spore!

Glass – jak większość wymagających gier – na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie. Grafika jest minimalistyczna, a w menu nie znajdziemy więcej niż jednego trybu gry. Wystarczy jednak dorwać się do plansz przygotowanych przez ludzi z Cube3rd, a bardzo szybko zmienia się zdanie na temat poziomu trudności, jaki czeka na nas w tej mobilnej łamigłówce.

Na każdym levelu czeka na nas to samo zadanie. Musimy operować wiązkami światła – a tak naprawdę raczej elementami, które je odbijają – w taki sposób, by rozświetliły one „puste” punkciki porozrzucane po wirtualnym świecie.

Pierwszą planszę przeszedłem migiem, z drugą i trzecią też nie miałem problemu. Włączyłem jednak kolejną i totalnie mnie zamurowało. Kombinowałem co najmniej pięć minut, zanim doszedłem do prawidłowego rozwiązania. To mój rekord jeśli chodzi o gry logiczne na Androidzie. Czwarty level i prawie pięć minut? Cóż, muszę przyznać, że im głębiej w las, tym jest coraz gorzej. Pozwólcie, że nie będę się kompromitował swoimi rezultatami czasowymi.

O ile na początku nie ma znaczenia, jaką wiązkę umieścimy w konkretnym miejscu, to później już tak prosto nie jest. Musimy bowiem „zaopiekować” się nie jedną barwą, lecz kilkoma: czerwoną, zieloną i niebieską.

Glass zawiera ponad 80 poziomów. W apce nie mamy żadnych dodatków w postaci power-upów, medali i tym podobnych. Nie jest to jednak żadna wada, ponieważ w tej grze jest to całkowicie niepotrzebne. Można bawić się bez niczego i naprawdę miło spędzać czas. Choć – nie będę ukrywał – że czasem przeklina się autorów za to, iż nie zdecydowali się na system podpowiedzi.

Nie nastawiajcie się na audiowizualne fajerwerki. Glass to nie apka, która ma zachwycać wyglądem czy dźwiękami. To produkcja, która sprawdza się jako łamacz głów. I nie tak pozostanie.