Glacier Rush – szybkie życie, szybka śmierć!

0
472

Jeszcze do wczoraj nie byłbym w stanie powiedzieć Wam, czym w zasadzie jest stworzenie ukrywające się pod tajemniczą nazwą narwal. Dzięki grze Glacier Rush miałem okazję nie tylko przekonać się o tym, że jest to członek rodziny waleni, lecz także mogłem pokierować nim i sprawdzić w praktyce słuszność stwierdzenia, że jego duże gabaryty nie muszą wcale oznaczać ponadprzeciętnej wytrzymałości.

Glacier Rush nie należy do gier, które na samym początku raczą nas długą historyjką o głównym bohaterze, a następnie każą przechodzić przez kilkunastominutowy tutorial wyjaśniający nam krok po kroku mechanizm rozgrywki. W zasadzie po uruchomieniu apki nie dowiadujemy się ani nic na temat samego narwala, ani też jego rodzinki i tego, dlaczego znalazł się w wodnej miejscówce, gdzie co chwila narażony jest na zderzenie się z blokiem lodu.

glacier

Jeśli chodzi o rozgrywkę, tak jak już pisałem, już przy debiucie zostajemy rzuceni na głęboką wodę. Poza informacją o tym, że należy trzymać palec na ekranie, aby poruszać bohaterem o niczym innym się nie dowiadujemy. Z jednej strony to dobrze, chociaż z drugiej wydaje mi się, iż krótka notka na temat tego, co możemy robić sympatycznym waleniem, a co nie byłaby jak najbardziej wskazana.

Glacier Rush zabawa polega tylko i wyłącznie na biciu rekordów punktowych. Poruszamy naszym podwodnym przyjacielem i staramy się zjadać rybki, unikając przy tym spadających lodowych pułapek. Przyznam się, że początkowo myślałem, iż ostry nos narwala pozwoli mi na niszczenie brył. Po kilkudziesięciu próbach zakończonych niepowodzeniem ruszyłem do wykonywania właściwej rozgrywki. I muszę przyznać, że wbrew pozorom opisywana apka nie jest wcale taka prosta.

glacier1

Ilość polujących na nasze życie przeszkód zwiększa się wraz z naszym postępem. Oznacza to, że im więcej rybek mamy zjedzonych, tym trudniej zdobywać nam kolejne pożywienie. Mimo że akcja potrafi nas nieco oderwać od rzeczywistości, jest bardzo monotonna.

Po kilku minutach w zasadzie nie ma już co robić. Cóż, Glacier Rush to gra darmowa, tak więc nie można było spodziewać się cudów. Nie rozumiem jednak dlaczego nie zdecydowano się w niej na wirtualny sklepik, dzięki któremu moglibyśmy czuć, że nasze starania mogą nam przynieść więcej korzyści, aniżeli jedynie satysfakcję z wysokiego rekordu.