Gift Delivery Truck Parking – przesyłka specjalna!

0
485

W kulturze europejskiej przyjmuje się, że najlepszym okresem na wręczanie prezentów są święta Bożego Narodzenia. Absolutnie się z tym nie zgadzam. Uważam, iż na kupowanie prezentów najbliższym zawsze jest odpowiednia pora. Aby przekonać Was do tego, że bez względu na porę roku upominki potrafią sprawiać frajdę, przygotowałem dla Was recenzję gry o nazwie Gift Delivery Truck Parking.

Gift Delivery Truck Parking wcielamy się w postać kierowcy samochodu ciężarowego, który przewozi prezenty. Nie wiemy dokładnie, co takiego musimy przetransportować, ale nie jest to wcale takie ważne. Najważniejsze jest bowiem, że wiemy gdzie. Na każdym etapie miejsce jest inne, podobnie jak droga, którą musimy przemierzyć. Na szczęście na ekranie wyświetlają się podpowiedzi odnośnie kierunku jazdy, które są niczym innym jak zielonymi strzałkami.

Gra podzielona została na kilka rozdziałów, w których czekają na nas przeróżne trasy do przejechania. Cel – bez względu na poziom trudności danej planszy – zawsze jest taki sam: musimy zaparkować w wyznaczonym miejscu. Choć wydaje się to mało skomplikowanym zajęciem, niekiedy trzeba nieźle namachać się wirtualną kierownicą, by dotrzeć tam, gdzie powinniśmy.

Nasze starania w Gift Delivery Truck Parking wynagradzane są kolorowymi cukierkami. Im więcej mamy ich na naszym koncie, tym lepsze ciężarówy możemy kupić. Oczywiście, istnieje też opcja dla bardziej leniwych. Pozwala nam ona na kupienie wszystkich dostępnych w apce pojazdów za prawie 5 dolarów.

Sterowanie jest, według mnie, jedną z największych zalet produkcji studia Tapinator. Wirtualnym pojazdem kierujemy, używając do tego dotykowej kierownicy, dwóch pedałów oraz automatycznej skrzyni biegów, gdzie decydujemy jedynie o tym czy mamy jechać do przodu, czy do tyłu. Taki system dodaje grze odpowiedniego realizmu, który potrafi przypaść do gustu nawet doświadczonemu kierowcy.

Jeśli chodzi o grafikę, uważam, że w przypadku Gift Delivery Truck Parking również nie ma na co przesadnie narzekać. Wirtualny świat jest trójwymiarowy i kolorowy, dzięki czemu bardzo cieszy oko. Efekty dźwiękowe towarzyszące rozgrywce także można zaliczyć bardziej do zalet, aniżeli wad.