Gibbets 2 – na ratunek wisielcom!

0
582

Czujecie głęboką potrzebę, by pomóc komuś w trudnej chwili? E, tam. Pewnie chcecie przede wszystkim dobrze się zabawić, ale dobre wychowanie nie pozwala Wam się do tego przyznać.  A gdybyście tak mogli, jak to się mówi, upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Zainteresowani? W takim razie odwiedźcie Google Play i pobierzcie z niego grę mobilną o nazwie Gibbets 2.

Nie wiemy, kim jest główny bohater gry Gibbets 2, ani dlaczego robi to, co robi. Wiemy tylko, że wyposażony jest w łuk z piekielnie ostrymi końcówkami i stara się zapobiec samobójstwom młodych chłopaków. To my jako gracze pomagamy mu w tym, by udało mu się zrealizować cel. Jeśli nie wykonamy należycie powierzonego nam zadania, będziemy mieć na sumieniu wiele ludzkich istot. Nie należycie do osób o mocnych nerwach? Myślę, że tę apkę powinniście sobie odpuścić i poszukać czegoś innego.

gib

Był czas na ogólniki, teraz nieco konkretów. Na każdej planszy w Gibbets 2  znajdują się szubienice z „wisielcami”. Do dyspozycji mamy łuk z określoną liczbą strzał. Musimy napiąć łuk z odpowiednią siłą, a następnie porządnie wycelować. „Porządnie” to znaczy tak, by liny zostały przerwane i nikomu nie stała się krzywda. Nad każdym wirtualnym ludzikiem wyświetla się poziom życia, dzięki czemu dobrze wiemy, kogo najpierw uratować albo ile pozostało nam czasu na wykonanie zadania.

Apka pozwala nam sprawdzić się w 50 levelach. W każdym z nich do zdobycia mamy maksymalnie trzy gwiazdki. Myślicie, że łatwo to osiągnąć? Na pewno zmienicie zdanie, kiedy wybierzecie najtrudniejszy poziom trudności, który – według mnie – w stu procentach zasługuje na to miano.

gib1

O sterowaniu ciężko w przypadku Gibbets 2 napisać cokolwiek. Słówko wspomnieć można natomiast o oprawie audiowizualnej. Dźwięki w iście swojskim klimacie cieszą ucho, a wszystkie elementy gry wyglądają i zachowują się w miarę dobrze i naturalnie.

Gibbets 2  pobrać można za darmo. Dla osób chętnych przygotowano opcję odpłatnego usunięcia reklam.


logo-app
Gibbets 2
HeroCraft Ltd
0   
qrcode-app