Geometry Dash – lepsza strona geometrii [VIDEO]

1
1307

Geometria nie jest pewnie miło wspominana przez większość z Was. Sam zaliczam się do osób, które nie lubiły w szkole liczyć pól, obwodów i innych dzieł matematycznego szatana. Do niedawna kiedy tylko pomyślałem o kwadracie czy trójkącie (tutaj proszę bez skojarzeń!) robiło mi się słabo. Do czasu. Wszystko zmieniło się, gdy natknąłem się na fajną produkcję o nazwie Geometry Dash.

Akcja gry Geometry Dash osadzona jest w kanciastym, neonowym świecie, gdzie wszystko zbudowane jest z figur geometrycznych. Naszym zadaniem jest poruszać się… kwadratem i omijać wszelkiego rodzaju trójkątno-prostoknątne przeszkody. Grę uznaje się za zakończoną, kiedy osiągnie się w danym poziomie 100 procent. Nie jest to takie łatwe, jak w większości runnerów, tak więc nie nastawiajcie się na prostą jak drut rozgrywkę.

geometry

Każda z plansz przygotowanych w grze oparta jest na innej kolorystyce. Mamy level zielony, niebieski, różowy i tak dalej, i tak dalej. Poza kolorem etapy różnią się także oprawą dźwiękową. W zależności od tego, który z poziomów wybierzemy, w naszych słuchawkach rozbrzmiewa inna muzyczka. Wydaje się, że to błahostka, ale możecie wierzyć mi – diametralnie zmienia frajdę z gry.

Choć na początku wspomniałem, że w Geometry Dash poruszamy się kwadratem… nie jest do końca prawda. W trakcie gry możemy bowiem zmieniać głównego bohatera. Niestety, w bezpłatnej wersji apki dostępnych jest tylko kilku z nich. Fajnie jednak, że nie tylko pozwolono nam na zmianę całej postaci, lecz także jej kolorów.

Pełna wersja zręcznościówki kosztuje nieco ponad 6 złotych. Do dyspozycji mamy w niej nieco więcej poziomów, nie wyświetlają się reklamy, a także udostępniony jest nam edytor leveli. Osobiście uważam, że warto na początku zająć się darmową rozgrywką, a dopiero po jej ukończeniu zainteresować się wydaniem kilku złotych na coś świeżego.

Oprawa audiowizualna to jedna z największych zalet Geometry Dash. Gra robi wrażenie nowoczesnej, a jednocześnie niezwykle barwnej i pozbawionej niedoskonałości. Jeśli chodzi o dźwięki, to tak jak już pisałem, ciężko po prostu wyobrazić sobie by były inne, niż są.