Genies & Gems – lisek-chytrusek i jego kolekcja diamentów

0
2250

Produkcja Genies & Gems to łamigłówka, która zabierze Was do świata pełnego skarbów. Nie będziecie w niej jednak piratami, a… zwyczajnym, chytrym liskiem. Czy macie spodziewać się czegoś nowego i wciągającego? Pewne elementy znane z podobnych produkcji pozostały niezmienne, ale i tak na deficyt świeżych pomysłów nie powinniście w tym przypadku zbytnio narzekać!

Bohaterka gry ma na imię Jenni, a jej ukochanym zwierzaczkiem jest wspomniane już stworzenie z charakterystyczną, rudą kitą. Gdyby twórcy Genies & Gems byli Polakami,prawdopodobnie najważniejsza postać nazywałaby się Lisa (rozumiecie, Lisa ma lisa :)), ale nie to jest przecież najistotniejsze.

gem

Zdaję sobie sprawę, że w przypadku „macz trójek” spodziewacie się tych samych, odgrzewanych pomysłów w nowej formie. Trudno wymagać, by w Genies & Gems dostępna była jakaś innowacyjna rozgrywka, bo przecież łamigłówki od lat polegają na układaniu trzech takich samych symboli. Tym razem znalazło się jednak miejsce na coś nowego. Co ciekawe, jest naprawdę nieźle!

Celem numer jeden w planszach dostępnych w Genies & Gems jest doprowadzenie lisa do kufra pełnego skarbów. Nie będziemy zajmować się tym, co można znaleźć na mecie, ale przede wszystkim jak się do niej dostać. Wszystko sprowadza się do usuwania kamyczków w kształcie łapek. Jeden zniszczony element to jedno posunięcie. Oczywiście, na początku realizacja planów nie jest trudna, ale po pewnym czasie robi się z tym znacznie gorzej.

gem1

Przede wszystkim – w późniejszych planszach pojawia się więcej przeszkadzajek, na przykład, murków do niszczenia. Po drugie, im większy postęp w odkrywaniu nowych plansz, tym trudniej o zdobycie wspomnianych już błyskotek służących do wykonywania ruchu. Niektóre z nich można wykorzystać tylko i wyłącznie wtedy, gdy stworzy się specjalnego, wirtualnego motylka. Oczywiście, potrzeba do tego specjalnej kombinacji, ale we wstępie zostanie Wam to wszystko porządnie wyjaśnione.

Genies & Gems nie odstraszyły mnie mikropłatności ani limit ruchów. Jak widać, wystarczy dobry pomysł, by zadowolić gracza w stu procentach. Inni producenci tego typu gierek powinni się uczyć od SGN!