Gemini Rue – pikselowa wizja przyszłości

0
481

Jeżeli śledzicie na bieżąco rynek gier komputerowych, a jednocześnie jesteście fanami przygodówek typu point-and-click, z pewnością tytuł Gemini Rue mówi Wam wiele. Czy jednak wiedzieliście o tym, że na początku tego roku został on przeniesiony na urządzenia mobilne? Nie? Przyznam się bez bicia, że do niedawna również nie wiedziałem. Na szczęście, udało mi się w porę nadrobić zaległości i radzę Wam zrobić podobnie.

Akcja produkcji Gemini Rue rozgrywa się w przyszłości, a dokładniej mówiąc w XXIII wieku naszej ery. Mimo że są to dosyć odległe czasy, nie mamy tutaj zbyt wielu okazji, by podziwiać futurystyczne samochody, budynki czy też gadżety elektroniczne. Owszem, takowe również się pojawiają, ale nie w jakiś dosyć przesadny sposób, dzięki czemu klimat apki jest dosyć mroczny, tajemniczy, a do tego na swój sposób… pospolity.

Opisywana gra ma dwóch bohaterów. Jeden z nich jest byłym zabójcą, a obecnie policjantem, którego świat zna jako Azriela Odina. Drugi natomiast to cierpiący na całkowity zanik pamięci (prawdopodobnie wywołany umyślnie) człowiek przebywający w więzieniu kosmicznym. Na samym początku wspomniani mężczyźni nie mają ze sobą nic wspólnego. Z czasem ulega to jednak zmianom, o których nie chciałbym Wam pisać, aby zbyt wiele nie zdradzić.

Na pierwszy rzut oka Gemini Rue niewiele różni się od typowych przygodówek. Kierujemy tu dwoma osobnikami, rozmawiając z przypadkowymi ludźmi, rozwiązując przeróżne zagadki i przeszukując wszystkie możliwe kąty, by odnaleźć potrzebne nam przedmioty. Mimo że nie wydaje się to dosyć ciekawym zajęciem, zdecydowanie gra studia Wadjet Eye Games jest jedną z lepszych w swoim gatunku. Dlaczego? Według mnie, przede wszystkim ze względu na interesującą i dosyć enigmatyczną fabułę, która jest zagmatwana jak losy bohaterów telewizyjnej Mody na Sukces.

Poruszanie się po świecie prezentowanym w Gemini Rue nikomu z Was nie powinno sprawić najmniejszych problemów, gdyż ogranicza się jedynie do wskazywania bohaterom drogi oraz podpowiadania im w kwestii czynności, które – naszym zdaniem – warto wykonać.

Choć gra opowiada nam o przyszłości, zastosowany w niej wygląd jest iście przeszłościowy. Wirtualni ludzie oraz wszystko, co ich otacza to skupisko uwidocznionych pikseli, które pozwalają na powspominanie starych czasów. Nie wiem, czy lubicie retro klimaty, ale jeśli tak, na pewno będziecie w tym przypadku zadowoleni.