Gear Jack Black Hole – zabiegany robot wśród czarnych dziur

0
557

Biorąc się za pobieranie Gear Jack Black Hole, liczyłem na mobilną łamigłówkę z prawdziwego zdarzenia. Zamiast tego otrzymałem naprawdę fajnego runnera, który ukradł mi kilkanaście minut z życia i prawdopodobnie ukradnie jeszcze co najmniej kilka razy tyle. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić w praktyce wspomnianej przeze mnie produkcji, postaram się napisać Wam o wszystkim, o czym powinniście wiedzieć na jej temat. Czas pokaże, czy przekonam Was do tego, że apka studia Crescent Moon Games warta jest kilkudziesięciu megabajtów miejsca w pamięci smartfona.

Przed przystąpieniem do właściwej rozgrywki w Gear Jack Black Hole następuje logowanie do usługi Gry Google Play. Zajmuje to dosłownie kilka sekund, ale na pewno nie warto pomijać tego kroku. Pozwala on bowiem na porównywanie swoich wyników z tymi, jakie udało się osiągnąć innym graczom, a jak wiadomo nic tak nie mobilizuje, jak chęć pokonania drugiej osoby.

Menu główne w opisywanej grze jest bardzo minimalistyczne. Ekran startowy nie zwiera nic poza malutką strzałeczką umieszczoną w samym rogu oraz migającym przyciskiem informującym nas o tym, że jedno dotknięcie ekranu pozwala rozpocząć rozgrywkę. Jeśli chodzi o pierwszy wspomniany przeze mnie element aktywuje on przyciski prowadzące do listy misji do wykonania oraz wirtualnego sklepiku. Rzadko w mobilnych apkach spotyka się rozwijane w ten sposób menu, tak więc jak najbardziej warto pochwalić twórców za niecodzienny pomysł.

Gear Jack Black Hole naszym celem numer jeden jest wyśrubowanie jak najlepszego rezultatu wyrażonego w przebytych metrach. Podczas wykonywania zadania staramy się przeskakiwać przez kolczaste przeszkody, unikać niskich skał oraz zbierać zębate koła, które występują w roli wirtualnej waluty.

Akcja gry rozgrywa się w kilku miejscach. W zależności od tego czy przychodzi nam biegać w dżungli, czy też na Dalekim Wschodzie bohater posiada inny strój charakterystyczny dla danej planszy. Jeżeli mamy na to ochotę, możemy konkretny outfit kupić sobie za zebrane błyskotki, ale trzeba liczyć się z tym, że nie jest to mały wydatek.

Sterowanie w apce jest proste do bólu. Jeden przycisk służy nam do skakania, drugi do zamiany w ruchomą kulkę, a trzeci odpowiada za aktywację zwolnionego tempa, co w późniejszych etapach przydaje się zdecydowanie częściej, niż na samym początku.

Audiowizualnie Gear Jack Black Hole to naprawdę udany produkt mobilny. Mroczny, aczkolwiek miły dla oka, wygląd wirtualnego świata potrafi przypaść do gustu, a dźwięki nadają rozgrywce odpowiedniego uroku.