Gawayn – za siedmioma górami, za siedmioma rzekami…

0
598

Podobnie jak cały czas pojawiają się nowe runnery (jedną z nowości zaprezentowałem Wam kilka godzin wcześniej), nie brakuje też w Google Play świeżych pozycji w kategorii tower defense. Mimo że mam okazję testować wiele z nich, ostatnio tylko i wyłącznie jedna wciągnęła mnie na dłużej. Mowa tu o produkcji Gawayn.

Pisząc o fabule Gawayn aż prosi się o użycie sformułowania „za siedmioma górami, za siedmioma lasami”. A to dlatego, że gra opowiada o pięciu osobach żyjących w bajkowej krainie, gdzie na porządku dziennym są nie tylko ładne krajobrazy, czyste morza i pięknie ozdobione karoce, lecz także wiedźmy, złe pluszowe misie oraz… złowrodzy kosmici.

gaw

W apce mamy do czynienia z pięcioma wirtualnymi bohaterami. Pośród nich możemy znaleźć nie tylko zwyczajnego chłopca czy dziewczynkę, lecz także piękną, długowłosą księżniczkę oraz dzielnego i mężnego rycerza. To, na którą postać się zdecydujemy nie ma większego wpływu na rozgrywkę, bowiem dla każdego osobnika przygotowane są takie same bronie.

Rozgrywka w Gawayn – jak to w tower defense – polega na odpieraniu ataku wrogów. Wśród dostępnych w grze narzędzi na próżno szukać czegoś standardowego. Możemy natomiast znaleźć, między innymi, armatę strzelającą rękawicami bokserskimi. Bardzo fajnie rozwiązana została kwestia umiejętności specjalnych. Aby z nich skorzystać, należy na ekranie narysować odpowiedni symbol, na przykład, błyskawicę.

gaw1

Plansz do przejścia jest całkiem sporo. Oczywiście, osadzone są one w różnych miejscach wirtualnej krainy, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszani do oglądania cały czas tego samego terenu.

Gra uraczyła mnie niezwykle miłą dla oka oprawą graficzną, która świetnie pasuje do bajkowego klimatu rozgrywki. Ludzi z Muse Entertainment Enterprises warto pochwalić też za dobry soundtrack – wpadający w ucho i raczej niemonotonny.

W Google Play dostępna jest darmowa i płatna wersja GawaynJeśli tylko gra Wam się spodoba, na pewno skusicie się na tę drugą opcję. Szczególnie, że skorzystanie z niej wiąże się z opłatą wynoszącą zaledwie nieco ponad 3 złote.