Gato Mimitos – wirtualny kociak też ma swoje potrzeby!

0
767

Nie znam osoby, która nie reagowałaby uśmiechem na urocze kociaki oraz ich mniej lub bardziej zaskakujące zachowania. Niestety, posiadanie prawdziwego zwierzaka wiąże się z dodatkową odpowiedzialnością, dlatego też nie wszyscy mogą sobie pozwolić na kupno „małego tygryska”. Na szczęście, każdy może pobrać na smartfona gierkę Gato Mimitos, gdzie można sprawdzić się w roli opiekuna przesłodkiego czworonoga.

Gato Mimitos sprawa z głównym bohaterem ma się nieco inaczej, niż w przypadku innych tego typu produkcji. Przede wszystkim nie możemy tutaj zmienić imienia naszego kociaka, a całą rozgrywkę poprzedza krótki filmik fabularny, z którego dowiadujemy się, w jaki sposób łaciasty „koteł” trafił do naszego wirtualnego mieszkania.

Razem z wirtualnym zwierzaczkiem przebywamy w dość sporym domu, gdzie znajduje się wszystko, co potrzebne pupilowi do szczęścia. W łazience czyścimy,w kuchni karmimy, a w salonie – śpimy. Oczywiście, możemy udać się też na spacer i pobawić się w jedną z kilkunastu przygotowanych gierek, w których śrubujemy rekordy i zarabiamy wirtualne pieniążki.

Gato Mimitos stworzono w taki sposób, by bez problemu mogły w nią grać również najmłodsi. Specjalny tryb jest nieco łatwiejszy od tego normalnego, ale złotych monet i tak nie zdobywa się w nim prościej. Jeżeli zatem marzy Wam się fajna kurteczka dla kotka, czapka, a może szaliczek – musicie uzbroić się w cierpliwość i wytrwale wykonywać obowiązki względem swojego podopiecznego.

Czy poza wspomnianymi już monetami występuje w Gato Mimitos jeszcze inny środek płatniczy? Oczywiście, że tak. Niestety, posiadanie go w dużych ilościach wiąże się ze skorzystaniem z mikropłatności. Oczywiście, konieczne to nie jest. W końcu nikt nie każe nam na pierwszym levelu kupować ubrań, które przygotowano dla bardziej zaawansowanych graczy.

Na mój gust – pod względem audiowizualnym wszystko jest w Gato Mimitos w porządku. Co najważniejsze – możemy się o tym przekonywać nie tylko wtedy, gdy mamy połączenie z internetem. Co to dla nas oznacza? Ano to, że nasz z zwierzak może towarzyszyć nam w drodze do pracy, szkoły czy na plaży nad morzem.