Garden Rescue – dobry ogrodnik zawsze broni swoich kwiatków!

0
553

Każdy, kto jest właścicielem ogródka, wie, jak ciężka jest walka z wszelkiego rodzaju insektami, które zjadają sadzone przez nas krzewy. Jeśli macie ochotę potrenować przed najcieplejszymi dniami w roku, a przy okazji nie chcecie, by ucierpiały kwiaty, owoce i drzewka, z którymi macie do czynienia od wielu lat, spróbujcie swoich sił w Garden Rescue.

Garden Rescue wcielamy się w postać generała Kaktusa czy też Majora Kukurydzę, którzy muszą obronić znajdujące się w ogródku roślinki przed niebezpiecznymi dla nich stworzonkami. Mimo że w kwestii fabuły apka wydaje się być nieco dziecinna, możecie być pewni, że grając w nią nieraz przeklniecie sobie pod nosem.

Do przejścia mamy w produkcji studia Big Fish Games kilkadziesiąt poziomów. Na każdym z nich przychodzi nam ratować inny ogródek, a co za ty idzie – mierzyć się z różnymi typami przeciwników. Co ciekawe, wszystkie levele podzielone są na etapy. Aby więc przejść do kolejnego poziomu, trzeba pokonać naprawdę sporą ilość rywali.

Arsenał roślinnej broni zmienia się wraz z naszym postępem w grze. Im więcej zgonów robali mamy na koncie, tym bardziej różnorodnych podopiecznych mamy do dyspozycji. Początkowo korzystać możemy jedynie z usług strzelającej fasoli, którą później zastępują inne, jeszcze bardziej efektywne krzewy.

Wszystkie środki wykorzystywane do obrony ogródka możemy na bieżąco dokładać. Oczywiście, posadzenie jakiejkolwiek roślinki kosztuje. I to całkiem sporo. Na szczęście w trakcie zabawy mamy możliwość zebrania monet występujących w roli wirtualnej waluty.

Garden Rescue dostępne jest za darmo, ale warto wspomnieć o tym, że aby mieć dostęp do wszystkich leveli – należy wykupić pełną wersję gry. Opcja Full kosztuje nieco ponad 6 złotych. Osobiście nie zdecydowałem się na jej kupno, ale uważam, że jeśli tylko gra przypadnie Wam do gustu – nie powinniście mnie pod żadnym względem naśladować.

Jeśli chodzi o grafikę, Garden Rescue wygląda całkiem nieźle. Produkcja jest kolorowa, charakteryzuje się fajnym poczuciem humoru, a do tego posiada miły dla ucha soundtrack. Ogrodnicy, nie zastanawiać się – tylko pobierać! 🙂