Galaxy Siege 2 – buduj, modyfikuj i ruszaj do walki!

0
441

W kosmicznych zręcznościówkach zazwyczaj nie zawracamy sobie głowy konstrukcją statków kosmicznych. Nic dziwnego – w końcu musimy po prostu strzelać i nie dać się zabić. Jeżeli – Waszym zdaniem – takie podejście jest mało ambitne, na pewno nie przejdziecie obojętnie obok gierki zatytułowanej Galaxy Siege 2.

Czym dokładnie jest Galaxy Siege 2? Absolutnie nie mogę zabrać tej grze statusu strzelanki. Owszem, musimy w niej dokładać do swojego statku nowe elementy, ale przecież robimy to po nie ze względów czysto wizualnych, lecz po to, by eliminować wrogów. A że oponenci nie wyzywają nas na pojedynek w karty na pewno już się domyśliliście.

Jak w skrócie wygląda zabawa oferowana w produkcji z tego wpisu? Na każdej planszy przychodzi nam niszczyć wrogie statki, a przed startem mamy okazję do tego, by zmienić coś w maszynie, którą posiadamy. Niby nic trudnego, a jednak. Żeby mieć na dodatkową cześć potrzebujemy gwiazdek i diamentów, a te zdobywamy jedynie na eksplorowanych przez nas planetach. To – rzecz jasna – tylko jedno z kilku utrudnień.

Statek kosmiczny w Galaxy Siege 2 nie tylko musi posiadać dobrej jakości broń. W trakcie konstrukcji musimy też pamiętać o systemach obronnych oraz zbiornikach na paliwo. Jeżeli bowiem będziemy skupiać się tylko na jednym z kilku aspektów, z całą pewnością nie osiągniemy zamierzonego celu.

Gra Galaxy Siege 2 to kilka plansz do ukończenia. Niestety, przykro mi to stwierdzić, ale zabawy wystarcza tutaj na zaledwie dwie pełne godziny. Nie jest to zbyt wiele, biorąc pod uwagę, że leveli bez problemu mogłoby tu powstać znacznie więcej. Cóż, być może coś w tej kwestii ulegnie zmianie, choć na wielkie aktualizacje raczej bym nie liczył.

Opisywana produkcja raczej nie należy do tych, od których wymaga się bardzo ładnej grafiki. Niemniej, uważam, że Galaxy Siege 2 prezentuje się całkiem nieźle (wystarczy popatrzeć na screeny). A i dźwięki tu dostępne nie powinny zbytnio irytować nawet tych nieco bardziej wymagających użytkowników.