Galaxy Factions – zbuduj swoją kosmiczną potęgę

0
678

Każdy z nas marzył kiedyś o super-nowoczesnej bazie osadzonej gdzieś w dalekim kosmosie. Póki co nikt na świecie nie jest w stanie zrealizować tego typu marzenia. Na szczęście żyjemy w czasach, gdzie smartfony potrafią załatwić nam dosłownie wszystko, nawet i miejscówkę na planecie osadzonej w innej galaktyce. Nie wierzycie? Sprawdźcie zatem grę o nazwie Galaxy Factions.

Nasza wirtualna przygoda w Galaxy Factions rozpoczyna się w momencie, gdy wraz z naszą załogą lądujemy na obcej planecie. Pierwszą misją jest zniszczenie wszystkich budowli, jakie znajdują się na wspomnianym obiekcie kosmicznym. Do dyspozycji mamy tutaj raczej niewielką ilość jednostek, ale to w zupełności wystarcza do tego, by odnieść sukces.

Po pierwszym kosmicznym podboju zaczyna się dopiero właściwa zabawa. Co to oznacza? Dostajemy poletko, które musimy zagospodarować w taki sposób, by służyło nam do obrony przed najazdami wrogów, a więc musimy zrobić to, co chwilę wcześniej uczynił nasz komputerowy nieprzyjaciel.

Autorzy Galaxy Factions bardzo się starali, by ich produkt zbyt szybko się nie nudził. I świetnie im to wyszło. Gra zawiera naprawdę ogromną ilość elementów, które pozwalają nam na ulepszanie wirtualnych budowli defensywnych. Co najważniejsze, wszystko jest nowoczesne do bólu, tak jakby było żywcem wyciągnięte z amerykańskich filmów Sci-Fi.

Aby poznać wszystkie możliwości, jakie daje nam gra należy się w niej zarejestrować. Możemy założyć oddzielne konto albo po prostu zdecydować się na synchronizację ze swoim profilem na Facebooku. Na szczęście pomyślano też o niezdecydowanych. Dla nich przygotowano funkcję pozwalającą na grę ze specjalnego konta gościnnego.

Z racji tego, że Galaxy Factions nastawiona jest przede wszystkim na rozgrywkę sieciową, możemy w niej tworzyć listy znajomych, a także rozmawiać z innymi graczami na specjalnym czacie. Fajnie, że udostępniono także funkcję pozwalającą na podglądanie kosmicznych baz wybranych graczy.

Jak przystało na grę strategiczną osadzoną w kosmosie, Galaxy Factions wygląda futurystycznie. Przedstawiony w apce Wszechświat jest pełen najróżniejszych gadżetów, co skutecznie zachęciło mnie do pozostawienia produkcji na smartfonie.